W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

Powiatowy Program Działań na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2021 – 2025

Rada Powiatu Bolesławieckiego uchwaliła na sesji 30 września 2021 r. Powiatowy Program Działań na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2021 – 2025. Dotyczy on zagadnień związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami oraz przestrzegania ich praw. Uwzględnia także zadania dotyczące zapewnienia dostępności – zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Został tak opracowany, by do jego realizacji włączyło się wiele podmiotów. Zadania będą wykonywane nie tylko przez komórki organizacyjne Starostwa Powiatowego w Bolesławcu i jednostki organizacyjne powiatu bolesławieckiego, ale także przez gminy, ośrodki pomocy społecznej, szkoły, organizacje pozarządowe z terenu naszego powiatu. Dzięki tak różnorodnej grupie realizatorów będą zgodnie z Programem realizowane zadania m. in. z zakresu edukacji, aktywizacji zawodowej, profilaktyki zdrowotnej, dostępności przestrzeni publicznej, kultury i sportu osób z niepełnosprawnościami.

Link do uchwały