W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Bolesławieckiego w 2019 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Na podstawie art. 15 ust. 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 450) ogłasza się wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Bolesławieckiego w 2019 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Treść ogłoszenia znajduje się tutaj

 

 

VI Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego – 14 marca 2019 r.

Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego zwołał VI Sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego, która odbędzie się 14 marca 2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, przy pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 2.

 

 

Czytaj więcej...

Na życiowym zakręcie i jak wyjść na prostą


Nie radzisz sobie ze stresem? Jesteś ofiarą domowej przemocy? Masz problemy ze swoimi dziećmi? Chcesz naprawić relacje ze współmałżonkiem? Pozwól sobie pomóc. Nie czekaj aż będzie za późno. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na cykl bezpłatnych zajęć ze specjalistami, którzy pomogą rozwiązać życiowe problemy. Może dzięki tym spotkaniom przekonasz się, że jeszcze wszystko może być dobrze.

Czytaj więcej...

Walka o indeks Uniwersytetu Gdańskiego


W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno – Spedycyjnej. Głównym organizatorem jest Uniwersytet Gdański i to indeks tej zacnej uczelni walczą olimpijczycy. Impreza odbyła się nie bez powodu w bolesławieckiej „handlówce”; aż dziesięcioro jej uczniów zakwalifikowało się do finału dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Grali o puchar Zarządu Powiatu

Siedem drużyn juniorskich wzięło udział w VIII Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej o puchar Zarządu Powiatu. Turniej odbył się w sobotę (9 marca) w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. W zawodach udział wzięło siedem drużyn; reprezentanci Gromadki, Osiecznicy, Warty Bolesławieckiej, Włodzic, Czernej, Tomaszowa Bolesławieckiego, Kraśnika Dolnego.

Czytaj więcej...

Tacy sami


W bolesławieckim starostwie odbyło się spotkanie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Bolesławieckim i Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Na spotkanie zaproszono również przedstawicieli gmin, ośrodków pomocy społecznej i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

Szkoły w pełnej gotowości

Nauka od września 2019 roku z nową ofertą edukacyjną i podstawą programową. Nie ma obaw, nie będzie systemu zmianowego - wszyscy znajdą miejsce w szkołach powiatowych. Więcej informacji w materiale filmowym .

Prezydent Andrzej Duda podziwiał Bolesławiec

Jestem po raz pierwszy w Bolesławcu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Byłem w Rynku i jestem nim oczarowany – mówił prezydent Andrzej Duda. - Piękne miasto. Ale to nie tylko z powodu architektury, wielu wspaniałych zabytków, ale przede wszystkim dlatego, że Bolesławiec jest niezwykle estetycznym miastem, bardzo zadbanym. To także państwa zasługa. Gratuluję państwu tego z całego serca. Bardzo bym się cieszył, aby każde miasto, miasteczko w Polsce wyglądało tak, jak Bolesławiec. Powiedziałbym wtedy: wow, jesteśmy naprawdę zamożnym społeczeństwem, bo Bolesławiec robi naprawdę wrażenie zamożnego miasta.

 

Czytaj więcej...

Prezydent RP w Bolesławcu


Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Bolesławca i Powiatu Bolesławieckiego,


w najbliższy poniedziałek (4 marca) gościć będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na otwarte spotkanie z Panem Prezydentem, które odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, przy ulicy Jana Pawła II. Początek o godzinie 16:30.

Czytaj więcej...

Wizyta Prezydenta RP w Bolesławcu

 

 
4 marca 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Bolesławcu (woj. dolnośląskie).

Czytaj więcej...