W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Jak bezpiecznie żyć?

W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu rozpoczął się cykl szkoleń i zajęć praktycznych dla uczniów szkół podstawowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest kształcenie umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym w rożnych wypadkach oraz podnoszenie świadomości, że od tej wiedzy często zależy ludzkie życie.

Czytaj więcej...

XLVI Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego – 22 lutego 2018 r.

Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego zwołał XLVI Sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego, która odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 9.30 w sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, przy pl. marsz. J. Piłsudskiego 2.

 

 

Czytaj więcej...

Uwaga! Znaleziono klucze!

10 lutego bieżącego roku w godzinach popołudniowych, w okolicach ul. Garncarskiej znaleziono klucze. Klucze są do odebrania w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu przy ul. Armii Krajowej 12, pokój 301. Tel. 75 612 17 52 lub 75 612 17 51.

Mosty w Świętoszowie

Jeden most jest już prawie gotowy, prace nad drugim trwają. Tak wygląda sytuacja na drodze do Świętoszowa. Od kilku miesięcy powiat bolesławiecki prowadzi przebudowę drogi Osiecznica – Rudawica - film TV Bolesławiec

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Teatru Z Jednej Gliny

W pierwszy weekend lutego Teatr Z Jednej Gliny działający w ramach Pracowni Teatralnej FormaT Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu gościł w Horyńcu Zdroju na 39. Biesiadzie Teatralnej.

Czytaj więcej...

Zdobnik ceramiki

Starania powiatowej edukacji w utworzeniu zawodu zdobnik ceramiki są bardzo realne.  Stosowny wniosek został złożony do Ministra Gospodarki jeszcze w listopadzie 2015 roku, a efektem było ujęcie w klasyfikacji zawodów technika ceramika.

Czytaj więcej...

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna 39,4 % uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. 

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo w sieci

W Zespole Szkół Elektronicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu, mające na celu uświadomienie młodszemu pokoleniu zagrożeń z nim związanych. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci''.

Czytaj więcej...

Jeszcze raz "Magia Opłatka"

W organizację tegorocznego Spotkania Opłatkowego zaangażowały się stowarzyszenia, samorządy, firmy, wojsko, uczniowie szkół powiatowych i blisko 400 wolontariuszy. Dziękujemy - film 

Szansa na granty

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych - operator Dolnośląskich Małych Grantów, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Dolnośląski Punkt Doradczy w Bolesławcu prowadzony przez Bolesławickie Towarzystwo Gospodarcze, zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym, które rozpocznie się o godzinie 16.00, 9 lutego 2018 roku, w „Okrąglaku” (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 2 – sala konferencyjna).

Czytaj więcej...