W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Szkoła specjalna pełna uśmiechówSzerokie korytarze, przestronne, jasne sale lekcyjne, windy, gabinety do rehabilitacji – w tym do stymulacji sensorycznej – kuchnia ze stołówką, pomieszczenie wyposażone w sprzęty do samodzielnego przygotowywania posiłków, bezpieczne podwórko. I 115 uczniów od 3 do 25 roku życia.
Już drugi tydzień uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych uczą się w nowym budynku przy ul. Bankowej.

Czytaj więcej...

Jeśli my zapomnimy o Nich, to niech Bóg zapomni o nas (Adam Mickiewicz)


80 lat temu (17 września 1939 r.) – mimo aktualnych traktatów granicznych – Związek Radziecki zaatakował Polskę, która krwawiła po hitlerowskiej napaści. Na pamiątkę tych niewyobrażalnych wydarzeń, w Bolesławcu odbył się Marsz Żywej Pamięci Zesłańców Sybiru. Marsz zorganizowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z Bolesławieckim Kołem Związku Sybiraków. Jego celem jest upamiętnienie Polaków, którzy na przestrzeni stuleci byli wywożeni na Syberię, gdzie cierpieli i umierali z głodu, zimna i katorżniczej pracy.

Czytaj więcej...

Działka na sprzedaż

Starosta Bolesławiecki, działając w imieniu Skarbu Państwa informuje, że został wywieszony wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży, stanowiącej działkę gruntu nr 29, położonej w obrębie nr 2 miasta Lubomierz, gm. Lubomierz. Podana działka zabudowana jest obiektami przemysłowo-produkcyjnymi . Z treścią ogłoszenia można zapoznać się  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Więcej informacji TUTAJ.

Społeczeństwo internetowe10 września starosta Tomasz Gabrysiak podpisał w urzędzie marszałkowskim umowę na dofinansowanie projektu pn. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim i Gminie Miejskiej Lubań”. Powiat bolesławiecki, jako partner wiodący otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego blisko 400 tys. zł. Wkład własny to ok. 69 tys. zł. Cały projekt realizowany przez wszystkie partnerskie samorządy oszacowano na prawie 8 milionów złotych.

Czytaj więcej...

Są pieniądze na nową karetkęWiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyjechał (11.09.) do bolesławieckiego szpitala powiatowego, aby podpisać umowę na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu. Szpital dostał 400 tys. zł z rządowego programu wymiany ambulansów. Na Dolny Śląsk trafi 13 karetek.

Czytaj więcej...

TERMINARZ POSIEDZEŃ KOMISJI RADY POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO WRZESIEŃ 2019


Komisja Statutowa - posiedzenie –  17 września 2019 r. o godz. 09.00 (sala nr 101 w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, przy ul. Armii Krajowej 12).
1.Analiza propozycji zmian Statutu Powiatu Bolesławieckiego.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - posiedzenie –  17 września 2019 r. o godz. 11.00 (sala nr 101 w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, przy ul. Armii Krajowej 12).
1.Rozpatrzenie petycji w sprawie wprowadzenia Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów.

Czytaj więcej...

Intelektualne spotkania na najwyższym poziomie


Wkrótce rozpocznie się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki. Aż 29 wydarzeń: wykładów, warsztatów, spektakli, pokazów dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w Bolesławcu. Festiwal rozpocznie się 2 października i potrwa 3 dni. W tym czasie, w kilku bolesławieckich instytucjach będzie można się spotkać z najwyższej klasy naukowcami, wykładowcami akademickimi, pisarzami, artystami.

Czytaj więcej...

Bolesławiecki SP ZOZ będzie miał nową karetkę


W środę (11.09.) do Bolesławca przyjedzie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, aby podpisać umowę dotacji na zakup fabrycznie nowej karetki dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. Kwota dotacji to 400 tys. zł.

Nauka i praca na polsko – niemieckim pograniczuPod patronatem starostów powiatów bolesławieckiego i Bautzen, w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu odbyła się konferencja pt. „Potrzeby edukacyjne i potrzeby rynku pracy na transgranicznym obszarze”. Na wykłady i warsztaty zaproszono m.in. dyrektorów szkół, nauczycieli zawodów, przedstawicieli urzędu pracy, cechu rzemiosł, przedsiębiorców. Wydarzenie zainaugurowało realizację projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen” dofinansowanego ze środków Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Czytaj więcej...

Dożynki w ParzycachMieszkańcy gminy Nowogrodziec na dorocznym święcie plonów spotkali się w Parzycach. Tradycyjny, dożynkowy obrządek, wspólna modlitwa, a później zabawa i uczta przygotowana przez panie z kół gospodyń przyciągnęły tłumy gości. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Gminnych Dożynek – Parzyce 2019. Więcej zdjęć TUTAJ.