W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

Powiat Bolesławiecki

Czerpią siłę...

Widownia w Teatrze Starym była wyjątkowo uporządkowana. We wtorkowe przedpołudnie mundury policjantek i policjantów dodały szyku temu uroczystemu miejscu. Jeśli ktoś sądzi, że było zbyt oficjalnie i sztywno - jest w błędzie. Atmosfera podczas Święta Policji była ciepła, wręcz domowa, bo swoim tatusiom i mamom kibicowały nawet niemowlaki… To nie tylko święto stających na co dzień do walki z „niesprawiedliwością tego świata”, ale również ich rodzin.

Czytaj więcej...

Dom szansy

Powiat Bolesławiecki stworzył realne warunki dla rodzin w potrzebie, a oczekujących na pomoc jest bardzo wielu... Centrum Wsparcia Rodziny daje szansę na lepsze życie. Centrum to mieszkanie treningowe dla ludzi w kryzysie, dla młodzieży opuszczających dom dziecka i darmowa wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego - materiał filmowy  

Drogą do lepszego

Wakacje to wbrew pozorom mrówcza realizacja planów inwestycyjnych i remontowych w Powiecie Bolesławieckim. Starosta Karol Stasik przeprasza za utrudnienia na miejskich ulicach, jak również gminnych drogach, ale bez przeszkód ta lepsza i wygodniejsza rzeczywistość nie stanie się faktem. Wyrozumiałość i cierpliwość mieszkańców jest tu konieczna, za co z góry dziękujemy -  materiał filmowy

Aktywny Dolny Śląsk

Prośba o wsparcie dobrego projektu w ramach przedsięwzięcia Aktywny Dolny Śląsk. To JEDYNY projekt kolarski zakwalifikowany w całym województwie. Jest jednym z dziewięciu w regionie jeleniogórskim. Wygrywają TRZY. Przy ostatecznej decyzji podczas rozpatrywania wniosków ważne jest społeczne wparcie, dlatego prosimy o głosy i z góry dziękujemy.

O projekcie i zasadach głosowania

Najpiękniejszy wieniec - konkurs

Organizator konkursu – Powiat Bolesławiecki – serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”. Zwycięski wieniec wraz z grupą dożynkową będzie reprezentował Powiat na dożynkach Województwa Dolnośląskiego, które odbędą się 3 września w miejscowości Uraz, w gminie Oborniki Śląskie.

Czytaj więcej...

Bolesławiec zmienia oblicze

Wspólne decyzje lokalnych władz służą mieszkańcom. Mowa tu o powiatowych inwestycjach drogowych realizowanych wspólnie z gminą Miejską Bolesławiec. 
- Razem podjęliśmy decyzję o przebudowie kilku ulic w mieście. Już trwają prace na ulicy Ogrodowej i Polnej, natomiast przetarg został ogłoszony również na realizację ul. Sądowej.

Czytaj więcej...

Mistrzowie Europy

Adam Pigulski oraz Maciej Racewicz - młodzi brydżyści z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu - pod opieką instruktora Rolanda Lippika - zdobyli tytuł Mistrzów Europy na 26 Mistrzostwach Europy Drużyn Juniorskich w Samorinie.

Czytaj więcej...

To już kolejny tydzień wakacji w MDK

I tym razem nie zabrakło kreatywnych działań w inspirujących pracowniach Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. W drugim tygodniu wakacji Ania Idkowiak kontynuowała folkowe wariacje, czyli taneczne i muzyczne zabawy w klimatach ludowych.

Czytaj więcej...

Akty notarialne - akty współpracy

Podpisanie dwóch aktów notarialnych w ostatnich dniach to efekt dobrej współpracy Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Miejskiej Bolesławiec. Formalnie przypieczętowano darowizny budynków przy ul. Bankowej i Zwycięstwa.

Czytaj więcej...

Trzymamy poziom!

Szkoły powiatowe po raz kolejny udowadniają, że trzymają wysoki poziom w województwie dolnośląskim. Technika tryumfują zajmując drugie miejsce przy zdawalności 74,20%, za nimi zaś są licea, które plasują się na szóstym miejscu ze zdawalnością 86,70%.

 

 

 

 

Czytaj więcej...