W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych - Centrum Kształcenia Ustawicznego im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu
POZNAJ NAS !

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Jej atutem jest prowadzenie wysokiej jakości działalności dydaktycznej; elastyczność w zakresie dostosowywania kształcenia do potrzeb i zainteresowań młodzieży z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy; wykwalifikowana kadra pedagogiczna z uprawnieniami egzaminatorów OKE; nowoczesna baza techno – dydaktyczna; realizacja programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej; zaangażowanie w działalność społeczno – gospodarczą oraz wolontariat i życie kulturalne i społeczne miasta i regionu.

To szkoła, której proces kształcenia jest coraz lepiej dostosowany do potrzeb rynku pracy. Edukacja oparta na schemacie: dobry start → kompetencje – klucz do przyszłości → wysoka jakość edukacji → kompetencje dorosłych
stały rozwój → mobilność. 
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZSOiZ ?

BO JESTEŚMY SZKOŁĄ:
 • profesjonalnie zarządzaną, gdyż świadomie i odpowiedzialnie realizujemy misję; funkcjonujemy jako organizacja ucząca się; prezentujemy wysoką jakość i efektywność kształcenia w przestrzeni krajowej i zagranicznej; stale poprawiamy warunki kształcenia;
 • ze świetną kadrą pedagogiczną, która utożsamia się z placówką, jej misją i celami; prowadzi wielokierunkową dzielność dydaktyczną wysokiej jakości; stale podnosi kompetencje i umiejętności również w językach obcych;
 • której uczniowie i słuchacze kształcą się na kierunkach zgodnych z zainteresowaniami; mają duży wpływ na dostosowanie zakresu i poziomu kształcenia do swoich potrzeb;
 • której absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do rozpoczęcia pracy zawodowej, w tym za granicą; realizują kolejne etapy edukacji; utrzymują więzi ze szkołą również po zakończeniu edukacji;
 • pozyskującą ogromne środki unijne na organizację projektów edukacyjnych i wyposażenie; 
 • stale współpracującą z pracodawcami i partnerami strategicznymi, którzy świadomie i odpowiedzialnie współrealizują zadania kształcenia zawodowego.


NASZE ATUTY

 • Kadra pedagogiczna – szkoła dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą z uprawnieniami egzaminatorów OKE.
   
 • Baza dydaktyczna – szkoła posiada pracownie specjalistyczne do kształcenia zawodowego, firmy symulacyjne, pracownie multimedialne, bibliotekę, nowoczesny stadion lekkoatletyczny i salę sportową oraz stołówkę.

 • Klasa mundurowa – to specjalna oferta dla tych, którzy planują swoja przyszłość związać z wojskiem, ubiegać się o przyjęcie do Wyższej Szkoły Oficerskiej lub przeżyć ciekawą przygodę  i zdobyć certyfikat ukończenia szkolenia wojskowego prowadzonego według wytycznych MON. Kadeci odbywają szkolenia poligonowe, strzeleckie i medyczne, ćwiczą sztuki walki i terenoznawstwo, uczestniczą w zajęciach na basenie i siłowni oraz w obozach militarno – survivalowych.

 • Ośrodek egzaminacyjny – szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich prowadzonych zawodach.

 • Praktyki zawodowe i staże – organizuje szkoła dla wszystkich zawodów w nowoczesnych przedsiębiorstwach w krajowych lub zagranicznych, które umożliwiają efektywne łączenie wiedzy zawodowej ze znajomością języka obcego i umiejętnością wykorzystania nowoczesnej technologii informacyjnych.

 • Dodatkowe kwalifikacje - szkoła w ramach CKU umożliwia zdobycie dodatkowych kwalifikacji i nowych zawodów.

 • Dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia – szkoła oferuje zajęcia językowe, zajęcia z zakresu prowadzenia spraw rachunkowo – finansowych oraz obsługi programów kadrowych i księgowych, zajęcia dotyczące organizowania ruchu turystycznego, animacji czasu wolnego, obsługi eventów oraz pracy w programie rezerwacyjnym, zajęcia odnośnie systemu prezentacji w biznesie,  multimediów w reklamie i barmana.

 • Konkursy ogólnokształcące i zawodowe – szkoła umożliwia przygotowanie i udział w licznych konkursach.

 • Doradztwo zawodowe, pedagogiczne i psychologiczne – szkoła wspomagając wszechstronny rozwój uczniów organizuje zajęcia z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem.

 • Europejska Strategia Umiędzynarodowienia – szkoła buduje europejską przestrzeń edukacyjną stosując umiędzynarodowienie czyli kompleksowy horyzontalny program wskazujący kierunki działania współpracy międzynarodowej oraz narzędzia niezbędne do ich realizacji.

 • Rankingi - szkoła od wielu lat utrzymuje się w czołówce rankingów. W 2016 roku zajęła V, VII i XIII miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Egzaminów Zawodowych Perspektywy w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik ekonomista.

DZIEŃ OTWARTY … KIEDY TYLKO CHCESZ! OTWARCI JESTEŚMY ZAWSZE !

Decyzja o wyborze właściwej szkoły jest jedną z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Powinna być podjęta w pełni świadomie i z najwyższą starannością. Wychodząc naprzeciw tym problemom postanowiliśmy, ze nasza szkoła będzie otwarta zawsze! Przyjdź do nas kiedy chcesz a przedstawimy Ci placówkę z zaszczytnymi tytułami Szkoły zawodowej najwyższej jakości, Szkoły Odkrywców Talentów, Dobrze zaprojektowanej Szkoły oraz Szkoły najlepszej we współpracy ze światem pracy!


Oferujemy naukę w szkole dziennej dla młodzieży w zawodach:

Technikum Nr 3
 • technik ekonomista - gwarantuje zdobycie ciekawego i solidnego zawodu!
 • technik hotelarstwa - jest idealnym zawodem, jeżeli pasją jest praca z ludźmi!
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - to zawód dla lubiących gotować i interesujących się gastronomią!
 • technik ceramik - jedyna taka szkoła w Polsce - NOWOŚĆ !!!
 • technik spedytor –– to oferta dla sprawnych organizatorów w przestrzeni transportowo - spedycyjno – logistycznych! NOWOŚĆ !!!


Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
 • Kucharz - kierunek dla osób lubiących przygotowywanie smacznych potraw i napojów!
 • Zdobnik ceramiki  - to mistrz dekorowania i modelowania wyrobów z różnych tworzyw ceramicznych, NOWOŚĆ !!!

 
NASZA OFERTA DLA DOROSŁYCH - Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Centrum Kształcenia Ustawicznego

Przykładowe bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe:
 • AU. 65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych
 • AU.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
 • AU.36 Prowadzenie rachunkowości
 • AU.29 Sprzedaż produktów i usług reklamowych
 • AU.30 Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej
 • TG.12 Planowanie i realizacja usług w recepcji
 • T.G13 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
 • TG.14 Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych
 • TG.15 Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych
 • TG.07 Sporządzanie potraw i napojów
 • TG.16 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych
 • TG. 10 Wykonywanie usług kelnerskich

Wybierz dogodny dla siebie termin i zobacz szkołę, taką jaka jest na co dzień - abyś mógł sprawdzić w jakich warunkach możesz zdobywać zawód! Umów się na Twój dzień otwarty: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora H. Sucharskiego ul. Komuny Paryskiej 6, 59-700 Bolesławiec, tel. 75 732 40 09, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. www.sucharski.edu.pl www.cku.boleslawiec.pl.

 

NASZE WYBRANE INICJATYWY

W zakresie współpracy międzynarodowej:

- Zagraniczne praktyki zawodowe - Erasmus+
- Projekty w ramach eTwinning
- Enter your future
- Projekt z klasą - Unsere Gegend ist sehenswert - Nasza okolica jest warta zobaczenia
- Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W zakresie współpracy z otoczeniem i rynkiem pracy:

- Nagroda Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy.
- I miejsce w Polsce w branży ekonomiczno - finansowo-biurowej w ogólnopolskim konkursie Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły.
- Międzypowiatowy konkurs - Rekiny finansjery – cyklicznie organizowany przez szkołę konkurs z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i ogólnej wiedzy ekonomicznej organizowany dla gimnazjalistów.
- Dni Przedsiębiorczości dla gimnazjalistów – cykliczna organizacja gry decyzyjnej promująca przedsiębiorczość wśród gimnazjalistów.

W zakresie społecznym:

- Szpikolada – cykliczne autorskie przedsięwzięcie społeczności ZSOiZ utrzymane w charakterze charytatywno – edukacyjnym, realizowane przez grupę nauczycieli i uczniów, dotyczące rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
- Powiatowy Bieg dla Szpiku – cykliczna akcja organizowana w ramach Szpikolady.
- Kiermasz z sercem – organizacja charytatywnej akcji na rzecz potrzebujących.
- Szlachetna paczka – udział w cyklicznej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.
- Pomagamy Polakom za Kresach – organizacja wyjazdu do Zbaraża z paczkami świątecznymi dla polskich rodzin na Ukrainie.
- Ogólnopolska zbiórka żywności – udział w cyklicznej świątecznej pomocy osobom najbardziej potrzebującym.
- Światowy Dzień Walki z Głodem – udział w ogólnopolskiej cyklicznej akcji mającej na celu pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci i osób bezdomnych.
- Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile – udział w działaniach o przywrócenie pamięci o Powstaniu w Getcie Warszawskim.
- Smacznie i wesoło – organizacja zajęć gastronomicznych dotyczących zdrowego odżywiania dla dzieci ze szkół podstawowych.
- Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Dziecięcego we Wrocławiu – udział w akcji charytatywnej.
- Bezpieczny e-senior - zajęcia dla aktywnych seniorów z zakresu e-bankowości i zdrowego trybu życia.

POZDRAWIAMY SPOŁECZNOŚĆ ZSOiZ
 
RC/BMP/ZSOiZ