W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Zespół Szkół Mechanicznych

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH w Bolesławcu to szkoła z wieloletnimi tradycjami w kształceniu fachowców dla branży mechanicznej, ale niezmiennie otwarta na nowe wyzwania i potrzeby. 

Doświadczenie w kształceniu poszukiwanych na rynku specjalistów bolesławiecki Mechanik zdobywał od lat 60 ubiegłego wieku współpracując z największymi i najbardziej renomowanymi zakładami pracy takimi jak Bolesławiecka Fabryka Materiałów Medycznych (Polfa) czy Zakład Aparatury Próżniowej (Elektronika).


Również obecnie współpraca z największymi lokalnymi pracodawcami rozwija się znakomicie – tak cenione firmy, jak Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, Nowy Ląd oraz KGHM chętnie przyjmują uczniów Mechanika na staże, zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a po ukończeniu szkoły – wielu z nich zatrudniają. Przykładem rozwoju współpracy może być objęcie przez KGHM patronatem klas w zawodzie górnik. Bardzo dobrze układa się również współpraca z Politechniką Wrocławską.


Zespół Szkół Mechanicznych, jako pierwsza z bolesławieckich szkół zawodowych, został wyróżniony przez ministra gospodarki za dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców.

Absolwenci Mechanika nie tylko świetnie dają sobie radę jako wysokokwalifikowani pracownicy, lecz również dzięki dobrej zdawalności egzaminów maturalnych kontynuują naukę na wyższych uczelniach technicznych.


Zespół Szkól Mechanicznych kształci na potrzeby lokalnego rynku pracy techników mechaników, techników górnictwa podziemnego, techników pojazdów samochodowych oraz techników mechatroników, a w trzyletniej szkole branżowej 1 stopnia mechaników pojazdów samochodowych oraz operatorów obrabiarek skrawających. 


Uczniowie technikum mechanicznego przechodzą szkolenie z zakresu spawalnictwa, a uczniowie klas samochodowych w ramach nauki odbywają darmowy kurs prawa jazdy kat. B. Dzięki uczestnictwu w projektach finansowanych ze środków UE corocznie kilkudziesięciu uczniów odbywa kursy z zakresu poszukiwanych przez pracodawców umiejętności.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu dzięki budowie nowych warsztatów szkolnych i termomodernizacji szkoły oraz przez znaczące doposażenie w pomoce dydaktyczne stał się najnowocześniejszą szkołą zawodową w regionie. 
Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!
 
Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego, Górne Młyny 1, 59-700 Bolesławiec, tel.: 75 732 30 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.zsmbc.eu.org , Facebook
 

                               

 

 

RC/BMP/ZSM