W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Zespół Szkół Budowlanych

BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI -
KSZTAŁCIMY PROFESJONALISTÓW


JEŚLI:


Lubisz aktywnie działać i tworzyć coś nowego,
Cenisz sobie możliwość realizacji własnych idei i pomysłów,
Odpowiadają Ci wyzwania, różnorodność i zmienność otoczenia,
Twoje główne cechy to, kreatywność, otwartość, indywidualizm, przedsiębiorczość, ambicja, pewność siebie,
Słyniesz z tego, że masz oryginalne pomysły,
Zależy ci na tworzeniu czegoś nowego i byciu sobą,
Najważniejsze jest dla Ciebie bycie perfekcjonistą w swojej dziedzinie oraz osiąganie postawionych celów,


ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH SERDECZNIE ZAPRASZA


Oferta Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu jest adresowana do młodych ludzi, którzy podchodzą do życia praktycznie. Szkoła funkcjonuje od 50 lat. Proponujemy młodzieży kierunki, na które jest ogromne zapotrzebowanie na lokalnym i europejskim rynku pracy.

Proponujemy Wam ekscytującą przygodę edukacyjną, umożliwiającą sprawne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Do waszej dyspozycji jest nowoczesna baza dydaktyczna, wycieczki przedmiotowe i zawodoznawcze,  wsparcie w postaci e-nauczania.

Jeżeli zdecydujecie się na wybór naszej szkoły, zrobimy wszystko, aby zapewnić Wam wszechstronny rozwój intelektualny. Wykwalifikowana i życzliwa kadra nauczycieli pomaga w uzyskaniu wiedzy na najwyższym poziomie.

Kształcimy w poszukiwanych na rynku pracy zawodach – rynek pracy jest bardzo trudny – solidne wykształcenie daje Wam szansę na rozwój kariery zawodowej.

Znajomość języków obcych, przygotowanie ogólnokształcące i zawodowe to fundamenty, na których każdy może budować swoją przyszłość.

Uczniowie biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Proponujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne.

 


Dla maturzystów prowadzone są nieodpłatnie dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury.

Każdy nauczyciel udziela indywidualnych konsultacji dla uczniów mających trudności w nauce oraz uczniów zdolnych, którzy chcą pogłębiać swoje wiadomości z danej dziedziny. W pełni wykorzystujemy całą bazę szkoły, nowoczesne pracownie komputerowe, przedmiotowe i językowe oraz centrum do przeprowadzania egzaminów zawodowych.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w ciekawych miejscach - pozyskujemy środki finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, na programy wymiany międzynarodowej uczniów „Leonardo da Vinci”, „Erasmus+”. Są one doskonałym przygotowaniem do aktywności zawodowej, a jednocześnie treningiem samodzielności.

Szkoła jest Centrum Egzaminacyjnym we wszystkich zawodach nauczanych w szkole. Uczniowie klas leśnych i architektury krajobrazu w ramach nauki przechodzą kurs prawa jazdy kat. T.

Absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu mogą kontynuować naukę na wyższych uczelniach, a jednocześnie są znakomicie przygotowani do podjęcia dobrze wynagradzanej pracy w wyuczonych zawodach.


Kierunki kształcenia:

Technikum:

    technik leśnik;
    technik geodeta;
    technik budownictwa;
    technik ochrony środowiska;
    technik architektury krajobrazu;

Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2

    Oddział wielozawodowy

Pełna oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

Wyniki maturalne:
Sesja 2015 – 83,1 %  (o 14,9 % wyżej niż województwo!)
Sesja 2016 – 72,1 % (ok 2 % wyżej niż województwo!)

 


 
Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu, al. Tysiąclecia 51, 59-700 Bolesławiec, Tel. 75 732 83 78, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.zsb.boleslawiec.pl