W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

I Liceum Ogólnokształcące

Twoja Szkoła – Twój Wybór
– Twoja Przyszłość

I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu istnieje od 1946 roku. Szkoła należy do wyróżnionych "Srebrną Tarczą" w Ogólnopolskim Rankingu Liceów. Od lat jest w czołówce szkół na Dolnym Śląsku. Należy także do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych, zrzeszających szkoły wspierające rozwój i potencjał uczniów.

Misją szkoły jest przygotowanie licealistów do edukacji na wymarzonym kierunku studiów, dbałość o wszechstronny rozwój indywidualnych talentów i uzdolnień uczniów. Tym, co wyróżnia I Liceum jest tradycja naukowego ruchu olimpijskiego, połączona z bogatą ofertą zajęć i imprez, w których każdy może realizować swoje pasje i marzenia (naukowe, artystyczne, sportowe, wolontariackie).
Uczniowie z klas z rozszerzoną matematyką, biologią i chemią uczestniczą w cyklicznych warsztatach i laboratoriach z matematyki, chemii i biologii  na Politechnice  Wrocławskiej  i Uniwersytecie Wrocławskim.

Humaniści biorą udział w warsztatach literackich i innych przedsięwzięciach organizowanych w ramach ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych, do którego należy nasza szkoła. W szkole funkcjonuje wyjazdowe koło miłośników teatru, grupa teatralna oraz chór.

Uczymy 4 języków obcych: j. angielskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego. Licealiści rozwijają swoje umiejętności językowe uczestnicząc w międzynarodowych projektach edukacyjnych: Erasmus +, ‘RegionalMangemement” oraz rodzinnej wymianie z Niemcami (Siegburg) i Włochami. Organizujemy Festiwal Języka Angielskiego oraz Dzień Języków Obcych – prawdziwe święto dla poliglotów.Uzdolnieni artystycznie uczniowie mogą pokazać i rozwinąć swoje talenty podczas wielu imprez i koncertów. Do najsłynniejszych należy doroczny Koncert Walentynkowy.

W ofercie  zajęć pozalekcyjnych znajdują się m.in.: język rosyjski, język hiszpański, koło teatralno-literackie, sekcja brydża sportowego, Szkolne Koło Turystyczne, koło chemiczne i ekologiczne.

Uczniowie uczestniczą w comiesięcznych koncertach z cyklu "Akademia Melomana" (w auli szkolnej) oraz bogatej ofercie edukacji filmowej i teatralnej.

Szczególną dumą szkoły są osiągnięcia w rywalizacji sportowej oraz to, że chodzą do nas mistrzowie w wielu dyscyplinach. Każdy może rozwijać swoje zdolności i mile spędzać czas w trakcie zajęć sportowo-rekreacyjnych:  siatkówka, koszykówka, siłownia, tenis stołowy, szkolna liga piłki nożnej.W szkole prężnie działa Samorząd, Szkolne Koło Caritas oraz wolontariat. Organizowane są akcje charytatywne na rzecz potrzebujących ludzi i na rzecz zwierząt.

W codziennym życiu szkoły łączymy bogatą tradycję i doświadczenie ze współczesnymi potrzebami młodzieży.

W klasie pierwszej uczniowie mają dodatkowe konwersatoria językowe. Począwszy od klasy drugiej każdy uczeń sam wybiera przedmioty, które będzie realizował w stopniu rozszerzonym kierując się swoimi zainteresowaniami i przyszłą edukacją na studiach.

Szczegółowa oferta edukacyjna szkoły na rok szkolny 2017/2018 r.

Wyniki maturalne:

Matura pisemna: zdawalność  od 100% do 98%
średnio 3 przedmioty rozszerzone wybierane przez ucznia na maturze
średnie wyniki pisemne z poziomu podstawowego i rozszerzonego w większości znacznie powyżej średniej krajowej, w średnich staninach 7 do 5

Matura ustna: zdawalność 100%
Średnie z języków obcych znacznie powyżej średnich krajowych
Maturzyści z I LO od lat uzyskują najwyższy wynik na maturze i nagradzani są Nagrodą Starosty Bolesławieckiego:

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego, ul. Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów 11, Tel. 75 732 3193, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.lo.boleslawiec.pl, Fanpage Facebook: www.facebook.com/pages/I-Liceum-Ogólnokształcące-im-Władysława-Broniewskiego-w-Bolesławcu