W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                  Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Iniemamocne znów na podium!

fot MDK
Pięć dziewcząt tworzących starszą grupę zespołu INIEMAMOCNE prowadzonego przez Marka Łętowskiego z MDK w Bolesławcu zdobyło kolejną nagrodę. Tym razem sukcesem zakończył się udział w XVII Konkursie Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży „PRZEBÓJ Z JAJEM”.

Czytaj więcej...

Twoja szkoła, Twój wybór, Twoja przyszłość. I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu

fot. Uczniowe I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu

Twoja szkoła, Twój wybór, Twoja przyszłość. I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bolesławcu – to hasło, za którym kryje się potencjał i doświadczenie zbudowane przez wiele pokoleń nauczycieli i absolwentów, to magia miejsca, w którym każdy znajdzie dla siebie przestrzeń do rozwoju, to atmosfera szacunku do przeszłości i energii i potencjału obecnych roczników.

Czytaj więcej...

Od 15 marca trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych finansowanych z PROW za 2021 r.

plakat ARiMR

Od 15 marca trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych finansowanych z PROW za 2021 r. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  - Grzegorza Pudy, termin ich składania został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski przyjmowane będą również po tej dacie – do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności, zostanie pomniejszona o 1 proc.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem!

plansza Powiat Bolesławiecki - ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, porywy do 75 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 dnia 5 maja 2021 r. do godz. 20:00 dnia 5 maja 2021 r. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

grafika ZSHiU

Mariusz Wawrykowicz, uczeń klasy 4 technikum weterynaryjnego z  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu zajął 2 miejsce na etapie okręgowym przeprowadzonym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Czytaj więcej...

Msza Święta w intencji strażaków


fot. PPSP w Bolesławcu

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, data ta nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odbyła się tradycyjna, uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, pracowników, emerytów Komendy PPSP w Bolesławcu, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członków ich rodzin.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Strażaka

grafika Powiat Bolesławiecki

Drodzy Maturzyści!

Ostatnie miesiące przyniosły nam zaskakujące wydarzenia. Pandemia zmieniła w naszym życiu wiele. Postawiła wszystkich dyrektorów, nauczycieli i uczniów w nowej, trudnej i niespotykanej rzeczywistości. Mimo, że ostatnie miesiące były dla Was szczególną lekcją życia i sprawdzianem - nie tylko ze zdobytej wiedzy, ale przede wszystkim z odpowiedzialności oraz doskonalenia umiejętności - jesteśmy przekonani, że z tej lekcji wyszliście silniejsi. Przed Wami niezwykle ważny etap – egzamin dojrzałości. Życzymy Wam drodzy Maturzyści spokoju, wiary we własne siły, otwartości umysłu oraz wytrwałości.

Czytaj więcej...

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W tym roku obchodzimy 230. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja,  uznawaną za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej...

Nasza jedyna, biało - czerwona - Święto Flagi

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia, Polacy z dumą eksponują flagi, biorą udział w uroczystościach, a wszystko w imię szacunku dla polskiej chorągwi, czerwonego jak krew znaku walki Narodu, ofiar, ale i jaśniejącej nadziei.

Czytaj więcej...