Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

Jesienna edycja sportu powiatowego

drużyna z medalem

Rok 2021 zdeterminowała pandemia Covid – 19 również w sporcie. W pierwszej połowie roku odwołano praktycznie wszystkie zajęcia sportowe, ale od momentu powrotu do stacjonarnego nauczania w szkołach, zapełniły się również sale oraz  boiska sportowe, oczywiście w ograniczonym zakresie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

To spora frajda dla młodych ludzi zwłaszcza po miesiącach uciążliwego zdalnego nauczania oraz izolacji od rówieśników. Dodatkową motywacją jest fakt, że uczestnicy zawodów otrzymują pamiątkowe dyplomy, puchary, natomiast miejsca I, II i III premiowane są medalami. Oto kilka ostatnich rozgrywek, w których młodzież pokazała determinację i niecodzienną formę.

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KOSZYKÓWCE 3 X 3 DZIEWCZĄT kl. I – VI.

Mistrzostwa rozegrano 28 października w sali sportowej  I  LO  w Bolesławcu.

1 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu
3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu

Mistrzyniami Powiatu zostały : Zuzanna Broda, Maja Hałuza, Oliwia Hetnar i Klaudia Złotek. Opiekun Dariusz Pachnik.

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W RUGBY.

Mistrzostwa zostały rozegrane 20 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.
1 miejsce Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu
2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1  w Bolesławcu
3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5  w Bolesławcu

Mistrzami Powiatu zostali : Julia Antoniszyn, Michał Bober, Lena Grabarz, Karol Pocica, Emilia Szewczak-Świrska, Wiktor Śljiva , Kornelia Wolańska i Nikola Wołoszyn Opiekun Dariusz Marek.

MISTRZOSTWA  POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPOSTAWOWYCH W SZACHACH DRUŻYNOWYCH. Mistrzostwa zostały rozegrane 19 października w II LO w Bolesławcu.

W kategorii „Igrzyska Dzieci” szkół podstawowych :
1 miejsce Prywatna Szkoła Podstawowa Oxpress Bolesławiec.
Mistrzami Powiatu zostali: Benjamin Smutek, Miłosz Żuk, Radosław Kurkiewicz i Maja Zachar. Opiekun drużyny Monika Mielczarska.

W kategorii „Igrzyska Młodzieży” szkół podstawowych :
1 miejsce Szkoła Podstawowa w Parowej
Mistrzami Powiatu w tej kategorii zostali : Kornel Nitko, Ihor Prokopchuk, Szymon Zieliński i Jagoda Chapska. Opiekun Paweł Nitko.

Szkoły Ponadgimnazjalne
1 miejsce  I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu
Mistrzami Powiatu zostali : Wiktor Małkowski, Tomasz Maj, Oskar Konicki i Joanna Sadowska. Opiekun Marcin Sobczyszyn.

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM INDYWIDUALNYM CHŁOPCÓW – klas VII - VIII

Mistrzostwa rozegrano 25 października w Szkole Podstawowej  nr 1 w Bolesławcu.

Klasyfikacja indywidualna :
1 miejsce - Joel Szelągowski (Szkoła Podstawowa w Dąbrowej)
2 miejsce - Jan Kozioł (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu)
3 Bartłomiej Miler (Szkoła Podstawowa w Czernej)

Klasyfikacja drużynowa
1 miejsce Szkoła  Podstawowa  nr 1  Bolesławcu
2 miejsce Szkoła  Podstawowa w Dąbrowie
3 miejsce Szkoła  Podstawowa w Czernej

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM INDYWIDUALNYM DZIEWCZĄT – klas VII - VIII

Mistrzostwa rozegrano 22 października w Szkole Podstawowej 1 w Bolesławcu.
Klasyfikacja indywidualna :
1 miejsce Kinga Rajczakowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu)
2 miejsce Lena Uzdowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu)
3 miejsce Kamila Zdunek (Szkoła Podstawowa w Czernej)

Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4  Bolesławcu
2 miejsce Szkoła  Podstawowa w Czernej

Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

drużyna z medalem