Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

Uroczystość 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

starosta przemawia

Dzisiejsze obchody organizowane przez Powiat Bolesławiecki i 23. Śląski Pułk Artylerii w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości miały bardzo uroczysty i wyjątkowy charakter.

Ten wyjątkowy charakter uroczystości nadało zaprzysiężenie uczniów klas o profilu wojskowym II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka.

Pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak wraz Przewodniczącym Rady Powiatu Ryszardem Kawką, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Zastępca Prezydenta Renata Szewczyk oraz przedstawiciele Rady Powiatu, Rady Miasta, stowarzyszeń, organizacji, delegacje miast, gmin, służb mundurowych oraz uczniów złożyli kwiaty.

Tego dnia również w ramach obchodów Święta Niepodległości w Bolesławieckiej Bazylice odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po uroczystościach pod Pomnikiem dla mieszkańców przygotowano atrakcje w postaci przejazdu Patrolu Konnego Grupy Rekonstrukcji Historycznej 6. Pułku Ułanów Kaniowskich po miejskim rynku wraz z postaciami historycznymi.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się ramka z hasztagiem # Narodowe Święto Niepodległości, z którą mieszkańcy powiatu bardzo chętnie robili zdjęcia.

Więcej zdjęć tutaj.

uroczystosc pod pomnikiem