Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

Transgraniczny Festiwal Wielu Kultur

W ostatni piątek Teatr Stary stał się kolorowym tłem Transgranicznego Festiwalu Wielu Kultur w ramach projektu „Transgraniczna scena folkowa – festiwal Bautzen i Bolesławiec”.

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak uroczyście otworzył festiwal, na który licznie przybyli mieszkańcy naszego powiatu jak i zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego Bautzen.

Zespoły biorące udział w tym muzycznym wydarzeniu:

- Zespół baletowy „Ballett des Sorbischen Nationalensembles Bautzen - Balet Serbski Ludowy Ansambl Budyšin“ z Bautzen

- Zespół Pieśni i Tańca Bolesławiec – najmłodsza grupa

- Zespół Śpiewaczy Ocice

- Zespół „Bory”

- Zespół „Nad Kwisą”

- „Kapela Herbutów”

- Zespół „Żeliszowianie”

- Zespół „Niespodzianka”

- Zespół „Leśne Nastroje”

- Zespół „Podgrodzianki”

- Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”

- Zespół „Ale Babki”

- Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej

- Chór seniorów „Chor des Unabhängigen Seniorenverbands Bautzen e.V.” z Bautzen

oraz Zespół Pieśni i Tańca Bolesławiec

Festiwal zakończył się wręczeniem przez Starostę  Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów.