Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

Projekt „Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim"

Powiat Bolesławiecki uczestniczy w projekcie pn. „Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Głównym celem projektu jest włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia w 40 jednostkach samorządu terytorialnego na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego.
W latach 2020-2021 Fundacja Eudajmonia będzie wspierać 40 jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zapisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie:

1. Wdrażania rozwiązań ułatwiających zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w urzędach jednostek samorządu terytorialnego oraz przeprowadzenie szkoleń z ich stosowania.
  2. Przeglądu procedur związanych z obsługą klienta w urzędach jednostek samorządu terytorialnego pod kątem zapewnienia dostępności i wsparcia urzędów we wdrożeniu wypracowanych wniosków i rekomendacji.
  3. Przeprowadzenie szkoleń dla koordynatorów dostępności w urzędach jednostek samorządu terytorialnego. Dla każdej jednostki samorządowej biorącej udział w projekcie przewidziany jest mikrogrant w wysokości 12 000,00 złotych umożliwiający jej dokonanie drobnych dostosowań w ramach racjonalnych usprawnień.