W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                  Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Sztuka łączy

To już kolejne warsztatowe spotkania w ramach projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”. Tym razem nasi partnerzy z Bautzen przyjechali do Bolesławca 28 września 2021 r. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań uczestniczyli w kreatywnych działaniach, które zmierzają do realizacji finałowego projektu. W Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu młodzież wzięła udział w artystycznych warsztatach pod sugestywnym tytułem „Mosty między nami”.

Tutaj stawia się – jak podkreślają sami autorzy tej koncepcji – „…na integrację poprzez aktywności związane z teatrem jako miejscem łączenia rozmaitych dziedzin kultury, wszechstronnego rozwoju osobowości, budowania przestrzeni wolności twórczej inspirowanej muzyką, literaturą i wypełnianej elementami sztuki plastycznej”. Integralną częścią tworzonego podczas periodycznych spotkań spektaklu będzie muzyka komponowana przez grupę uczestników warsztatów pracowni wokalnej MDK, której towarzyszyć będzie intrygująca oprawa plastyczna.

Projekt jest finansowany z Programu Współpracy INTERREG POLSKA – SAKSONIA 2014 – 2020.