Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 230. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja,  uznawaną za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

To jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że co roku obchody z okazji 3 maja świętowane były hucznie. Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja były jednak inne i ograniczone do niezbędnego minimum.

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak oraz Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman złożyli symboliczne kwiaty pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a następnie wzięli udział w uroczystej Mszy Święte w intencji Ojczyzny.