W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                  Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

ZSOiZ walczy o zaszczytny tytuł Złota Szkoła NBP!


 uczniowie ZSOiZ podczas spotkania

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu przystąpili do I edycji Programu Złote Szkoły NBP. To ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w szkołach. Ideą Programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych. Każda edycja Programu ma jeden temat przewodni z zakresu ekonomii i finansów. Tematem przewodnim 2020/2021 są „Giganci finansów osobistych”.

 

W ramach programu powołana została szkolna Drużyna, składająca się z uczniów i nauczycieli – koordynatorów, która ma do wykonania trzy zadania: spotkanie z ekspertem, lekcja z ekonomią oraz debata szkolna.

Do tej pory udało się już zrealizować dwa pierwsze zadania. Odbyły się spotkania z ekspertami. Należy do nich pani dr hab. Małgorzata Solarz, która w ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze, poprowadziła warsztaty - Jak wybrać najlepsze konto bankowe? oraz Jak zostać skutecznym ministrem finansów budżetu domowego?

Kolejną ekspertką budżetu domowego była Pani Katarzyna Nastalska z Santander Bank Polska, która z Drużyną przeanalizowała temat - Dzisiaj się nie oszczędza, dzisiaj się inwestuje.

Efektem pracy uczestników Drużyny jest ciekawe opracowanie materiału edukacyjnego, który świetnie nadaje się do prowadzenia zajęć z budżetu domowego.

Drugie zadanie – lekcje z ekonomią zostały zrealizowane w 6 klasach. Temat zajęć w całości nawiązywał do zarządzania finansami w gospodarstwach domowych w XXI wieku. Przed Drużyną jeszcze trzecie zadanie – debata.

Życzymy powodzenia!