Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

Intelektualne spotkania na najwyższym poziomie

Wkrótce rozpocznie się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki. Aż 29 wydarzeń: wykładów, warsztatów, spektakli, pokazów dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w Bolesławcu. Festiwal rozpocznie się 2 października i potrwa 3 dni. W tym czasie, w kilku bolesławieckich instytucjach będzie można się spotkać z najwyższej klasy naukowcami, wykładowcami akademickimi, pisarzami, artystami.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Koordynatorem bolesławieckiej edycji DFN jest I Liceum Ogólnokształcące. Chęć wzięcia udziału w wydarzeniach trzeba zgłosić do 27 września, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Szczegółowy program znajduje się TUTAJ.

Warto skorzystać z obecności uznanych naukowców w Bolesławcu, którzy podczas swoich wykładów przybliżą najnowsze odkrycia ze swoich dziedzin. Niektóre z nich to m.in „Globalne i lokalne spojrzenie na nowe zagrożenia wirusowe”, „Wielkie znaczenie zera - krótka historia matematyki od prapoczątku do czasu odkrycia systemu dziesiętnego”, „Żywią, leczą, ubierają i... trują - o roślinach pożytecznych i szkodliwych”,  natomiast  wykład „Grzeszna? Święta? Niepojęta!” umożliwi przyjrzenie się wizerunkom kobiet we współczesnej kulturze. Będzie również okazja do przyjrzenia się „Astronomii i mechaniki w XVIII-wiecznym Bolesławcu”. Organizatorzy zapewniają niecodzienne, intelektualne emocje.