W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Jak zabawa, to zabawa


W tym roku, dożynki w Gminie Gromadka odbyły się w Różyńcu. Po modlitwie, poświęceniu bochnów chleba upieczonego ze zboża dopiero co zebranego z pól, po prezentacji dożynkowych wieńców, odbyła się uczta. Wszystkie smakołyki przygotowały panie – również panowie – z kół gospodyń wiejskich. Jak powiedział wójt Dariusz Pawliszczy, aby następny rok był szczęśliwy i obfity dla rolników, aby na stołach nie zabrakło chleba i czegoś do chleba, dożynkowy wieniec należy obtańcować. Poświęcony chleb podzielono i każdy gość musiał go spróbować. Dzielenie chleba, to jeden z piękniejszych dożynkowych zwyczajów.


Starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, który począwszy od 1998 roku, przez cztery lata był wójtem Gromadki, wspominał jak bardzo zmieniła się gmina, jak wciąż pięknieje, rozwija się gospodarczo i jak aktywnie współpracuje z samorządami powiatu, m.in. inwestując w drogownictwo, czy wspierając szpital w Bolesławcu. Starosta dziękował mieszkańcom za ich wyjątkową gościnność. Mówił o wielokulturowości i wielowyznaniowości Gromadki, które nie dzielą ludzi, nie wzbudzają sąsiedzkich konfliktów, a pięknie łączą.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ.