Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

2 320 000 tysięcy na remont mostu przy Mostowej

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, w środę 4. września odebrał z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka promesę na dofinansowanie remontu mostu przy ul. Mostowej w Bolesławcu. Kwota dofinansowania wynosi 2 320 000 zł. To znacznie więcej niż się spodziewano. W marcu tego roku Powiat Bolesławiecki wnioskował o 50%.

Całość zadania opiewa na kwotę 2 900 000 zł. Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych pokryją aż 80% wydatków. Resztę kosztów pokryją Powiat i Miasto Bolesławiec z własnych budżetów.
Co będzie robione? Remont mostu polegać będzie na rozebraniu elementów pomostu, reprofilacji i wykształtowaniu spadków jezdni i chodników przez wykonanie warstwy profilującej płyty pomostowej zaprawami PCC wraz z kapami chodnikowymi, remoncie podpór i zabezpieczeniu antykorozyjnym elementów konstrukcji przęseł. Tak fachowo brzmi dokładny opis projektu.

Teraz, niezwłocznie powiat ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę.