Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

Dożynki w Wilczym Lesie

Święto plonów w gminie Warta Bolesławiecka tym razem odbyło się w Wilczym Lesie. Tradycji stało się zadość. Uroczystość rozpoczęła wspólna modlitwa. Sołectwa przygotowały dożynkowe wieńce. Jak nakazuje obyczaj, żniwne korony wykonane być muszą z zebranych tego roku zbóż, owoców, warzyw, kwiatów, runa leśnego. Rolnicy przyozdabiają swoje dzieła symbolami religijnymi i patriotycznymi. To znaki ich przywiązania do ojczyzny, wiary ojców – dziękczynienie za plony i prośba o udany kolejny rok.

Gmina Warta Bolesławiecka ma szczęście do dobrych gospodarzy. Do tych, którzy w codziennym trudzie pracują na roli i do tych, którzy od lat starają się, aby mieszkańcy żyli w godnych warunkach. – Warta Bolesławiecka była pierwszą gminą w powiecie, która kanalizowała wsie, budowała wodociągi – mówił starosta Tomasz Gabrysiak. – Wiem to na pewno, bo 20 lat temu byłem wójtem sąsiedniej Gromadki. Zawsze patrzyłem na Wartę Bolesławiecką z zazdrością, bo tu, to co chciałem zrobić już było. Całemu samorządowi z wójtem Mirosławem Haniszewskim na czele dziękuję za wielką konsekwencję w działaniu. Nie ukrywam, że bez waszego wsparcia, szanowni państwo i waszego samorządu, trudniej byłoby mi realizować wiele przedsięwzięć. Dziękuję szczególnie za wsparcie w dużych inwestycjach drogowych. Finansowo wspieracie szpital. Ostatnio, dzięki porozumieniu i finansowemu wkładowi, udało się uzyskać rządowe dofinansowanie do utworzenia 25 nowych linii autobusowych dla całego powiatu. Udało się nam wspólnie pozyskać 40 procent środków, które były przeznaczone na cały Dolny Śląsk. Życzę państwu, aby wasze dożynki zawsze były dostatnie, a pracy sprzyjała przyroda, która daje życie, ale może też bezwzględnie je odebrać.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ.