W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Najpiękniejszy wieniec mieszkańców Ocic


Konkurs na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy Powiatu Bolesławieckiego” rozstrzygnięty. Komisja konkursowa zdecydowała, który z wieńców będzie reprezentował powiat na dożynkach dolnośląskich.

Różnice w punktacji były naprawdę minimalne, a komisja w składzie - Mirosław Horzempa, Wicestarosta Bolesławiecki  - Przewodniczący, Katarzyna Zięba - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, Katarzyna Sas i Joanna Mysłek – Michnowska,  absolwentki ASP oraz nauczycielki  Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu nie ukrywali podziwu dla niezwykle wysokiego poziomu artystycznego prac oraz zaangażowania mieszkańców poszczególnych sołectw. Członkowie komisji stanęli naprawdę przed trudnym wyborem. Ostatecznie zdecydowały ułamki punktów.   

I miejsce – Ocice  11,78 pkt
II miejsce – Kraśnik Dolny  11,75 pkt
III miejsce – Nowa Wieś  11, 63 pkt
Wyróżnienia otrzymali:
Kraśnik Górny, Milików oraz Różyniec.

Celem konkursu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi,  prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieńce oraz wyłonienie prac o najwyższych walorach etnograficznych i artystycznych do etapu konkursu wojewódzkiego.  Dożynki Województwa Dolnośląskiego  odbędą się dnia 8 września 2019 w Niemczy.