Kamil Barczyk – nowym dyrektorem SP ZOZ

Kamil Barczyk (31 l.) od wtorku 25 czerwca jest dyrektorem bolesławieckiego szpitala powiatowego. Zgodnie z prawem, umowę menadżerską podpisano z dyrektorem na sześć lat.

Do konkursu na dyrektorskie stanowisko zgłosiło się czworo kandydatów. Komisja – powołana przez Radę Powiatu Bolesławieckiego – jednogłośnie wybrała Kamila Barczyka. W skład komisji weszli – Sylwia Chruszcz, Sekretarz Powiatu (przewodnicząca komisji), przedstawiciele Rady Powiatu Bolesławieckiego: Waldemar Krysztofiak, Katarzyna Kujawińska, Arkadiusz Żądło, Tomasz Matyjewicz, lek. Andrzej Żuk, Roman Jaworski – przedstawiciel Rady społecznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Kamil Barczyk przekonał komisję m.in. rozległą, specjalistyczną wiedzą z zakresu finansowania i pozyskiwania funduszy – i ich późniejszego rozliczania - na poszerzenie usług medycznych, zakupy i optymalne wykorzystanie aparatury diagnostycznej, możliwości wprowadzania – dostępnych powszechnie – programów i badań profilaktycznych.

Komisja pracowała w zgodzie z ustawą o samorządzie powiatowym, ustawą o działalności leczniczej, rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie przeprowadzania konkursów na niektóre stanowiska kierownicze w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorstwami.