Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Portal Obsługi Klienta PEUG

KULTURA NA UPAŁY

Boso w podskokach - Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na ostatni występ w tym roku szkolnym. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy tancerzy, od najmłodszych do najstarszych, czyli łącznie kilkadziesiąt osób.

Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec), 18 czerwca 2019, godz. 18.00, wstęp wolny.
Foto: Mariusz Ryż.

Zaślubiny

Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na ostatni występ w tym roku szkolnym. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy tancerzy, od najmłodszych do najstarszych, czyli łącznie kilkadziesiąt osób. Zgodnie z tytułem koncertu w programie dominować będą głównie tańce i pieśni związane z dawnymi obrzędami ślubno-weselnymi, pochodzące z różnych regionów Polski: Górnego i Dolnego Śląska, Małopolski, Lubelszczyzny, Mazowsza, a także, co jest zupełną nowością w repertuarze zespołu, z Wielkopolski.
Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec), 18 czerwca 2019,
godz. 18.00, wstęp wolny.
Foto: Mariusz Ryż.

Wystawa końcowa pracowni plastycznych

Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na otwarcie wystawy podsumowującej całoroczną twórczość podopiecznych Katarzyny Sas i Joanny Mysłek-Michnowskiej. Kilkadziesiąt osób w bardzo różnym wieku odkryje przed nami swoje dusze zaklęte w rysunkach, obrazach, szkle i ceramice.
Galeria Teatru Starego (ul. Teatralna 1, Bolesławiec), 19 czerwca 2019, godz. 16.00, wstęp wolny.

Koncert „Opera świętojańska -  Muzyka i magia”

"Opera Świętojańska", czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc... Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Program koncertu "Opera Świętojańska" obejmuje wyjątkowe arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci... Wieczór uzupełniają kompozycje o tematyce miłosnej z najsłynniejszych oper i operetek oraz repertuar neapolitański, nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych, a całość ubarwi słowo wiążące. Wystąpią przed Państwem znakomici artyści - soliści scen operowych i laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Opera Świętojańska to wieczór pełen muzyki, magii i miłości! Serdecznie zapraszamy!
Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.
Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec), 21 czerwca 2019, godz. 19.00.
Bilety w cenie 60 zł do nabycia: Biuro Podróży „PERFEKT” (ul. Sierpnia'80 7/9, Bolesławiec); Księgarnia Książnica Polska (ul. Rynek 28, Bolesławiec), serwis Kupbilecik.pl oraz w Teatrze Starym na godzinę przed koncertem.
Więcej informacji o zespole na stronie: sonori.pl.

INFO. MDK Bolesławiec.