Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Portal Obsługi Klienta PEUG

IV edycja konkursu plastycznego „112 ratuje życie”

W dniu 30 maja 2019 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej szczebla powiatowego, w ramach konkursu plastycznego pn. "112 ratuje życie".
Zgodnie z regulaminem komisja, spośród 115 nadesłanych prac z przedszkoli z terenu Powiatu Bolesławieckiego wybrała 5 najlepszych. Wybrane prace zostaną przesłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i wezmą udział w konkursie szczebla wojewódzkiego.

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest podkreślenie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska.
W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać.

Konkurs zwraca uwagę na naukę właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska i kształtowanie odpowiednich zachowań dzieci w obliczu nagłych zdarzeń. Z obserwacji można zauważyć, iż poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków co powiększa grono osób potrafiących w odpowiedni sposób użyć numeru 112 – jako ratującego życie.

LISTA LAUREATÓW szczebla powiatowego konkursu „112 ratuje życie”:

1.    Liwia Kaczeniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
2.    Milena Tychowska – Szkoła Podstawowa w Parowej,
3.    Hubert Dziedzic – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 2 w Bolesławcu,
4.    Lena Krakowiak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
5.    Emilia Graczyk– Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu.