W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                 Interreg i Euroregion Nysa               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

IV edycja konkursu plastycznego „112 ratuje życie”W dniu 30 maja 2019 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej szczebla powiatowego, w ramach konkursu plastycznego pn. "112 ratuje życie".
Zgodnie z regulaminem komisja, spośród 115 nadesłanych prac z przedszkoli z terenu Powiatu Bolesławieckiego wybrała 5 najlepszych. Wybrane prace zostaną przesłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i wezmą udział w konkursie szczebla wojewódzkiego.Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest podkreślenie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska.
W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać.

Konkurs zwraca uwagę na naukę właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska i kształtowanie odpowiednich zachowań dzieci w obliczu nagłych zdarzeń. Z obserwacji można zauważyć, iż poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków co powiększa grono osób potrafiących w odpowiedni sposób użyć numeru 112 – jako ratującego życie.

LISTA LAUREATÓW szczebla powiatowego konkursu „112 ratuje życie”:

1.    Liwia Kaczeniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
2.    Milena Tychowska – Szkoła Podstawowa w Parowej,
3.    Hubert Dziedzic – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 2 w Bolesławcu,
4.    Lena Krakowiak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Iwinach,
5.    Emilia Graczyk– Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu.