Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Portal Obsługi Klienta PEUG

W powiatowych szkołach będzie bezpieczniej

Zarząd Powiatu postanowił przeznaczyć 908 tysięcy złotych na wzmocnienie systemu bezpieczeństwa i komfortu nauki i pracy w szkołach. Pieniądze wydane zostaną m.in. na dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe.

908 tysięcy złotych – tyle dokładnie władze powiatu zamierzają przeznaczyć dla sześciu szkół. Zakres prac jest bardzo szeroki; od montażu dodatkowych hydrantów i zapór przeciwpożarowych, po dostosowanie dróg ewakuacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynków do restrykcyjnych przepisów p.poż.

W I LO za 100 tysięcy zł uzupełniona zostanie instalacja hydrantowa, która wymaga montażu dodatkowego pionu. Budynek II LO dostosowany będzie do wymogów p.poż poprzez poprawienie technicznych warunków ewakuacji. Podobnie w Zespole Szkół Elektronicznych. Koszt tej inwestycji wraz z dokumentacją to 200 tysięcy złotych. Również w sali gimnastycznej „elektronika” wymieniona będzie wentylacja i nagrzewnice. Koszt 60 tysięcy.

W Zespole Szkół Budowlanych naprawą objęte zostaną zewnętrzne ciągi komunikacyjne dróg ewakuacji. Remont przejdzie nawierzchnia parkingu. To łącznie kosztować ma 350 tysięcy złotych. W tej samej szkole za 8 tysięcy zmodernizowany zostanie system monitoringu.
Przy Zespole Szkół Handlowych i Usługowych wyrównana będzie nawierzchnia dróg i przejść przy wejściu na boisko oraz przy bramie wjazdowej. Wartość zadania to 40 tysięcy złotych. A za 50 tysięcy wymienione będą lampy oświetlające budynek szkoły i teren wokół niej.