Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Portal Obsługi Klienta PEUG

Nauczyciele nie stracą pracy

Kilkoro nauczycieli z likwidowanych miejskich gimnazjów znajdzie pracę w powiatowych szkołach. Będzie to tak zwane przeniesienie służbowe. Pedagodzy podejmą pracę na pełny etat, na co najmniej tych samych warunkach finansowych. Pedagodzy nie stracą, a młodzież zyska doskonałych nauczycieli, którzy przemysł, rzemiosło i rynek pracy znają od podszewki.

Do Zespołu Szkół Elektronicznych przejdzie nauczyciel języka angielskiego; do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych jeden nauczyciel wychowania fizycznego i jeden anglista; W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych pracować będzie nauczyciel niemieckiego, a w I LO polonista i matematyk. Przeniesienie jest autonomiczna decyzją nauczycieli.

To kadra z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem – pedagodzy mianowani i dyplomowani – zagwarantują poziom nauczania na najwyższym poziomie. Obecnie trwa procedura ich służbowego przeniesienia na nowe miejsca pracy.

Praca w powiatowych szkołach czeka na nauczycieli przedmiotów zawodowych. Mogą to być osoby z przygotowaniem pedagogicznym, również specjaliści różnych branż, którzy prowadzą własne firmy, ale czują się na siłach i chcą swoją wiedzę przekazać młodym. Władze powiatu deklarują, że osobom, które przygotowania pedagogicznego nie mają, pomogą finansowo w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji.

To szansa dla wszystkich po obu stronach szkolnych ławek. Przedsiębiorca – nauczyciel może spełnić się jako mentor - mistrz, zdobyć nowe umiejętności, a także poznać, obserwować i znaleźć potencjalnych pracowników wśród najlepszych uczniów.
Osoby chętne do podjęcia pracy nauczycieli zawodów proszone są o kontakt z dyrektorami szkół.