Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Portal Obsługi Klienta PEUG

Kuchenne rewolucje

Dwie szkoły: Powiatowa Szkoła Podstawowa Specjalna w Bolesławcu przy Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz Powiatowa Szkoła Specjalna w Iwinach w Zespole Resocjalizacyjnym mają szanse na pieniądze, za które wyposażone zostaną ich kuchnie i stołówki; powstaną również nowe. To efekt decyzji Zarządu Powiatu o przystąpieniu do rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

200 tysięcy złotych ma trafić do szkół. Doposażone zostaną już istniejące stołówki szkolne; obie placówki będą miały własne, nowoczesne i estetyczne kuchnie i jadalnie. Program przewiduje adaptację pomieszczeń, wyposażenie ich w sprzęty kuchenne, stoły, krzesła itp. W budynku przy ulicy Bankowej, do którego od września naukę zaczną podopieczni szkoły specjalnej kuchnia i jadalnia są już niemal gotowe. Pieniądze z Programu „Posiłek w szkole i w domu” przeznaczone będą na zakup dodatkowego wyposażenia. To pozwoli na rezygnacje z usług cateringowych. W zamian za to posiłki przygotowywane i serwowane będą na miejscu.
Trzeba pamiętać, że w obu szkołach, w ramach zajęć praktycznych, przysposabiających do samodzielnego życia, podopieczni uczą się sztuki kulinarnej, obsługiwania urządzeń kuchennych.