W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
 • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
  Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
 • Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
  Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
 • Portal Obsługi Klienta PEUG
  Portal Obsługi Klienta PEUG

Młodzi chcą pracować, a praca na nich czekaZ danych zgromadzonych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu wynika, że absolwenci bolesławieckich techników nie mają problemów ze znalezieniem pracy zaraz po ukończeniu nauki. Rynek wchłania ich natychmiast. Pracodawcy sami szukają najzdolniejszych uczniów, zanim jeszcze młodzi zdążą opuścić mury szkoły.W Bolesławcu działa pięć techników i tyle samo szkół branżowych. Łącznie szkoły kształcą w 32 branżach (na poziomie technikum i „branżówki”).
Absolwenci szkół branżowych – o ile czas przeznaczony na naukę i zdobywanie kwalifikacji wykorzystali solidnie – również mogą liczyć na dobrą pracę.
Koniunktura na rynku pracy sprzyja młodym ludziom, którzy chcą uczyć się, a jednocześnie pracować i samodzielnie zarabiać. Aż 60 procent uczniów techników podejmuje pracę. Młodzi ludzie pracują w weekendy i podczas przerw w nauce. Zatrudniani są nawet w sektorze usługowym, a to świadczy, że ich umiejętności praktyczne są na tyle wysokie, że można im powierzyć odpowiedzialne zajęcia. To efekt dobrego kształcenia, owszem, ale również osobistych ambicji. Wczesne podjęcie pracy pozwala młodym zorientować się, czy wybrali dobrze, a może pora wybrać inny zawód, albo zmienić szkołę?

Możliwość zdobywania praktycznych umiejętności dają zagraniczne praktyki zawodowe np. z programu Erasmus oraz staże uczniowskie w lokalnych – ale nie wyłącznie – firmach. Na staże decydują się uczniowie techników i szkół branżowych. Pracodawca może płacić stażyście, co jest dodatkową zachętą do nauki i poważnego traktowania powierzonych obowiązków. Już dwustu pracodawców – z kraju i zza granicy – zdecydowało się podjąć współpracę z bolesławieckimi szkołami.

Dzięki udziałowi szkół w unijnych programach edukacyjnych, młodzi ludzie mają dostęp do nowoczesnych technologii, pomocy dydaktycznych, które trafiają do szkolnych pracowni. W ostatnim czasie - dzięki dobrze napisanym projektom, które zagwarantowały unijne dotacje - do bolesławieckich szkół trafiły pomoce dydaktyczne warte 900 tysięcy złotych.