PEUG - mapy na kliknięcie
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Na życiowym zakręcie i jak wyjść na prostą

Nie radzisz sobie ze stresem? Jesteś ofiarą domowej przemocy? Masz problemy ze swoimi dziećmi? Chcesz naprawić relacje ze współmałżonkiem? Pozwól sobie pomóc. Nie czekaj aż będzie za późno. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na cykl bezpłatnych zajęć ze specjalistami, którzy pomogą rozwiązać życiowe problemy. Może dzięki tym spotkaniom przekonasz się, że jeszcze wszystko może być dobrze.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w treningach, zajęciach, warsztatach kierowanych do ludzi borykających się z przeróżnymi problemami życiowymi.  W ramach projektu „Centrum Wsparcia Rodziny w Powiecie Bolesławieckim” PCPR prowadzi nabór uczestników chcących wziąć udział w następujących zajęciach:

TRENING KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH I RELACJI PARTNERSKICH  – to zajęcia rozwijające umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Efektem ma być zmiana osobistych przekonań, które są źródłem wszelkich ograniczeń, tworzenie zdrowego poczucia własnej wartości. Termin rozpoczęcia zajęć:  15.03.2019 r.

TRENING KOMPETENCJI RODZICIELSKICH – szkolenie dostarczające wiedzy i umiejętności w zakresie metod wychowywania dzieci, nawiązywania prawidłowych relacji, radzenia sobie z problemami wychowawczymi oraz ich rozwiązywania. Uświadomisz sobie jakie potrzeby ma dziecko, dlaczego nie potraficie ze sobą rozmawiać, dlaczego dziecko się buntuje, albo zachowuje agresywnie. To młodzieńczy bunt, efekty błędów wychowawczych, czy choroba? Termin rozpoczęcia zajęć: 23.03.2019 r.

GRUPA WSPARCIA I TRENING KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ – spotkania umożliwiające uczestniczkom dzielenie się własnymi doświadczeniami, podnoszące wśród kobiet świadomość problemu przemocy w rodzinie, dostarczające wiedzy i umiejętności do radzenia sobie w zaistniałej sytuacji. Termin rozpoczęcia zajęć: 23.03.2019 r.

Jeśli spotkania okażą się niewystarczającą formą pomocy, a ktoś będzie wymagał i chciał dalszego wsparcia, pracownicy PCPR skierują – bezpłatnie - do psychiatry, psychologa, specjalisty uzależnień. Trzeba odważyć się i zrobić ten pierwszy krok i pozwolić sobie pomóc.

Wszystkie ww. formy wsparcia świadczone są bezpłatnie w CENTRUM WSPARCIA RODZINY W BOLESŁAWCU PRZY AL. TYSIĄCLECIA 32 D/2. Osoby chętne do udziału w zajęciach prosimy o kontakt osobisty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu, Piłsudskiego 2, pok. nr 2, nr 5 i nr 8, lub telefoniczny pod nr 75/ 612 17 83-84.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, RPOWD 2014 – 2020.