Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim

Walka o indeks Uniwersytetu Gdańskiego

W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno – Spedycyjnej. Głównym organizatorem jest Uniwersytet Gdański i to indeks tej zacnej uczelni walczą olimpijczycy. Impreza odbyła się nie bez powodu w bolesławieckiej „handlówce”; aż dziesięcioro jej uczniów zakwalifikowało się do finału dolnośląskiego.

W eliminacjach do olimpiady udział brało ponad 6 tysięcy uczniów z całej Polski. Około 650 dotarło do finałów wojewódzkich. Do finału Dolnego Śląska dotarło 37 osób. W tej grupie jest aż dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych. Dlatego Uniwersytet Gdański zwrócił się z propozycją organizacji finału wojewódzkiego w Bolesławcu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Michał Żąda pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego. Test zawierał 25 pytań, czas na rozwiązanie to 50 minut. Dodatkowym utrudnieniem była otwarta formuła testu; pytanie i 6 odpowiedzi do wyboru, z czego każde, albo żadne mogły być właściwe.
Po finale wojewódzkim - osoby które się zakwalifikują - przejdą do etapu centralnego, który odbędzie się 5 kwietnia w Sopocie. Gra toczy się o wysoką stawkę. Laureaci dostaną indeksy Uniwersytetu Gdańskiego.

- Od pierwszego naboru spedycja i logistyka cieszą się ogromnym powodzeniem – mówi Wiesław Stefanik dyrektor szkoły. - Na jedno miejsce mamy dwoje kandydatów. Zawód jest bardzo atrakcyjny. Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przedsiębiorstwo bez logistyków. I jest to zawód dobrze płatny. Jeśli ktoś będzie dobrze do niego przygotowany, to zaraz po szkole może liczyć na zatrudnienie i satysfakcjonująca pensję.
Szkoła od samego początku istnienia olimpiady bierze w niej udział i za każdym razem jej uczniowie są wśród finalistów szczebla centralnego.
Testy zostały zabrane do Gdańska i tam kapituła dokona oceny.