W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
  • Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim

Prezydent Andrzej Duda podziwiał Bolesławiec

Jestem po raz pierwszy w Bolesławcu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Byłem w Rynku i jestem nim oczarowany – mówił prezydent Andrzej Duda. - Piękne miasto. Ale to nie tylko z powodu architektury, wielu wspaniałych zabytków, ale przede wszystkim dlatego, że Bolesławiec jest niezwykle estetycznym miastem, bardzo zadbanym. To także państwa zasługa. Gratuluję państwu tego z całego serca. Bardzo bym się cieszył, aby każde miasto, miasteczko w Polsce wyglądało tak, jak Bolesławiec. Powiedziałbym wtedy: wow, jesteśmy naprawdę zamożnym społeczeństwem, bo Bolesławiec robi naprawdę wrażenie zamożnego miasta.

 

 

Te słowa głowy państwa wywołały aplauz bolesławian zgromadzonych w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Na spotkanie z prezydentem RP – ze względów bezpieczeństwa - wejść mogło 600 osób. Chętnych było dużo więcej. Każdy kto wchodził na salę, był skrupulatnie sprawdzany. Wszyscy z dużą dyscypliną słuchali poleceń prezydenckiej ochrony.

Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Bolesławca na zaproszenie starosty Tomasza Gabrysiaka i prezydenta miasta Piotra Romana. Odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, Ratusz, Bazylikę. Na prośbę prezydenta Romana zgodził się objąć honorowym patronatem tegoroczne Święto Ceramiki.

Starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, wspominał m.in. o tym, że po wojnie Bolesławiec stał się kulturowym tyglem – i tak jest do dzisiaj - dzięki Polakom, którzy wrócili do ojczyzny z wielu stron świata. Wspomniał też o tym, że młodzi mieszkańcy powiatu pamiętają o rodakach, którzy zostali na obcej ziemi, dbają o ich groby. Kultywują zwyczaje swoich przodków.

Prezydent Duda nikomu nie odmawiał zrobienia wspólnej fotografii, chwili rozmowy, rozdawał autografy. A co najważniejsze spotkanie odbyło się bez żadnych zakłóceń, spokojnie i z klasą.
Wizyta prezydent RP cieszyła się wielkim zainteresowaniem mediów. Akredytacje odebrało 50 dziennikarzy, reporterów i fotoreporterów.

Zdjęcia: Grzegorz Matoryn, Adrian Kowalski, Ilona Parejko