PEUG - mapy na kliknięcie
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Pierwsza platforma schodowa uruchomiona

Dziękuję serdecznie za Państwa wsparcie. Nie dawałem sobie rady z prostymi zakupami, często dzwoniłem po sąsiadów - gdyby nie ich pomoc nie wiem jakbym sobie poradził. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Wjeżdżam na wózku na platformę, zjeżdżam na dół i wszystko mogę zrobić sam – mówił wzruszony nowy właściciel „windy” – Pan Edward Niemczuk. To wspaniały prezent na święta.

Jest to nasza pierwsza przekazana platforma schodowa wewnątrz budynku, która w całości sfinansowana została przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego RPOWD na lata 2014 - 2020 w ramach projektu pn. ,,Centrum Wsparcia Rodziny w Powiecie Bolesławieckim” – mówiła Justyna Ziółkowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu. Cieszę się bardzo, że 30.000 zł jakie wydano na inwestycję umożliwi godne funkcjonowanie Pana Niemczuka.

Projekt unijny ,,Centrum Wsparcia Rodziny w Powiecie Bolesławieckim” trwa przez okres 3 lat od 2017 r. do końca 2019 r.; całkowita wartość projektu 2 085 624,58 zł.

Zaplanowaliśmy, w ramach tego projektu, założenie 2 platform schodowych w budynkach mieszkalnych osób niepełnosprawnych z czego pierwsza została już oddana - dodał Stanisław Chwojnicki Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego.
Druga platforma schodowa a raczej w tym przypadku - podnośnik pionowy na zewnątrz budynku mieszkalnego osoby niepełnosprawnej - zostanie zamontowany na początku 2019 roku.

Przypomnijmy - celem projektu jest rozszerzenie działań statutowych PCPR-u w Bolesławcu i zwiększenie liczby osób objętych usługami społecznymi.

Projekt jest wszechstronny, wśród adresatów wymienia się osoby niepełnosprawne, dla których utworzona została WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU PIELĘGNACYJNEGO I WSPOMAGAJĄCEGO (ul. Tysiąclecia w Bolesławcu).

Stanowi ona formę pomocy skierowaną do osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu bolesławieckiego. Wypożyczalnia przeznaczona jest dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności wymagających korzystania ze sprzętu w warunkach domowych.

W ofercie wypożyczalni znajdują się:
- koncentratory tlenu
- materace przeciwodleżynowe pneumatyczne (rurowe)
- łóżka rehabilitacyjno-ortopedyczne sterowane pilotem z materacem
- krzesła toaletowe
- podnośniki wannowe (transportowo-kąpielowe)
- wózki inwalidzkie dla osoby dorosłej
- wózki inwalidzkie dla dzieci
- balkoniki
- kule inwalidzkie.

Ponadto CENTRUM WSPARCIA RODZINY oferuje usługi poradnictwa specjalistycznego w tym 4 asystentów osób niepełnosprawnych oraz:
- 4 psychologów,