PEUG - mapy na kliknięcie
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Odsłonięto tablicę poświęconą śp. Dariuszowi Kwaśniewskiemu

Jako urzędujący Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, dalej Starosta Bolesławiecki – Dariusz Kwaśniewski twierdził, że remont zabytkowego budynku jakim jest Teatr Stary w Bolesławcu to wielkie wyzwanie. To misja specjalna – Stuletni Teatr na następne 100 lat.

Starosta Bolesławiecki, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, przez wiele lat Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu wreszcie nauczyciel języka polskiego. Odszedł 2 października 2017 r. w wieku 53 lat.

W sobotę tablicę, którą poświęcono pamięci Dariusza Kwaśniewskiego odsłoniła wdowa Katarzyna Kwaśniewska.

Podczas uroczystości przemawiał również Tomasz Gabrysiak – obecny Starosta Bolesławiecki, który we wspomnieniach odniósł się ciepło do partnerskich relacji jakie łączyły samorządowców. Nie chodzi o to, żeby się smucić, w wielu z nas wspomnienia o Darku Kwaśniewskim przywołują uśmiech. To miejsce, ten Teatr też się z nim wiąże. Dzięki jego zaangażowaniu stuletni Teatr stał się wygodnym i nowoczesnym budynkiem, który służy mieszkańcom.

Tuż po odsłonięciu tablicy odbył się spektakl „Pamięć rzeczy” poświęcony pamięci byłego starosty. Przedstawienie zostało przygotowane przez pracownię teatralną Anety Ćwieluch FormaT  Teatru RE/AKTOR działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury. Grupa: Izabela Krestow, Anna Chwastyk, Eliza Sondaj, Agata Drużga, Laura Mól, Filip Zarubiński, Piotr ChwastykJakub Wolszczak pokazała świat zwykłych ludzi, których losy poplątał wiatr historii.

BPP/RC