W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
  • Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim
    Coś dla ducha, coś dla ciała - Tydzień z Powiatem Bolesławieckim

Odsłonięto tablicę poświęconą śp. Dariuszowi Kwaśniewskiemu

Jako urzędujący Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, dalej Starosta Bolesławiecki – Dariusz Kwaśniewski twierdził, że remont zabytkowego budynku jakim jest Teatr Stary w Bolesławcu to wielkie wyzwanie. To misja specjalna – Stuletni Teatr na następne 100 lat.

 

 

 

Starosta Bolesławiecki, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, przez wiele lat Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu wreszcie nauczyciel języka polskiego. Odszedł 2 października 2017 r. w wieku 53 lat.

 

W sobotę tablicę, którą poświęcono pamięci Dariusza Kwaśniewskiego odsłoniła wdowa Katarzyna Kwaśniewska.

 

Podczas uroczystości przemawiał również Tomasz Gabrysiak – obecny Starosta Bolesławiecki, który we wspomnieniach odniósł się ciepło do partnerskich relacji jakie łączyły samorządowców. Nie chodzi o to, żeby się smucić, w wielu z nas wspomnienia o Darku Kwaśniewskim przywołują uśmiech. To miejsce, ten Teatr też się z nim wiąże. Dzięki jego zaangażowaniu stuletni Teatr stał się wygodnym i nowoczesnym budynkiem, który służy mieszkańcom.

 

 

Tuż po odsłonięciu tablicy odbył się spektakl „Pamięć rzeczy” poświęcony pamięci byłego starosty. Przedstawienie zostało przygotowane przez pracownię teatralną Anety Ćwieluch FormaT  Teatru RE/AKTOR działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury. Grupa: Izabela Krestow, Anna Chwastyk, Eliza Sondaj, Agata Drużga, Laura Mól, Filip Zarubiński, Piotr ChwastykJakub Wolszczak pokazała świat zwykłych ludzi, których losy poplątał wiatr historii.

 

BPP/RC