W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                  Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Na szóstkę

1390 uczniów i 24 nauczycieli – to odbiorcy działań projektu „Siedem szkół na szóstkę – poprawa jakości kształcenia w powiecie bolesławieckim”, kolejnego po projekcie „Kształcenie zawodowe – szansą dla uczniów powiatu bolesławieckiego”, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.  Wartość to prawie 2,5 mln zł, co z projektem „Kształcenie…” łącznie daje kwotę prawie 6 mln zł na powiatowe szkoły!

 

 Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli 7 szkół ponadgimnazjalnych (I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka ZS Elektronicznych im. Ignacego Domeyki, ZS Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego, ZS Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego , ZS Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego, ZS Budowlanych).  Jego celem jest podniesienie jakości kształcenia poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych, szkoleń i studiów podyplomowych dla nauczycieli, zakup wyposażenia pracowni matematyczno - przyrodniczych. Ponadto projekt zawiera programy stypendialne dla najlepszych uczniów, zajęcia z doradztwa zawodowego, wycieczki naukowe dla uczniów i wydatki na remonty sal lekcyjnych w wybranych szkołach. Całość prowadzonych działań uatrakcyjni ofertę edukacyjną bolesławieckich szkół i przełoży się na ich jeszcze lepsze funkcjonowanie i postrzeganie wśród mieszkańców Powiatu. Realizacja rozpoczyna się już w listopadzie br. i potrwa do sierpnia 2020 roku.