W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne

Ważna trasa dla mieszkańców

Daleko od stolicy powiatu, ale inwestycja bardzo oczekiwana. Tym razem oficjalnie odebrano chodnik z zatoczkami autobusowymi na uczęszczanej drodze, która biegnie przez Pasternik w gminie Gromadka. Droga jest bardzo ważna dla mieszkańców, bo wielu z nich jeździ nią do pracy. Wspólnie zainwestowane pieniądze w kwocie blisko 670 tys. zł z budżetów powiatu i gminy Gromadka sprawią, że będzie tu dużo bezpieczniej. 

Kilka danych technicznych.  Budowę rozpoczęło w lutym Sudeckie Pr zedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Na długości blisko dwóch km chodnika wykonano zatoczki autobusowe i szereg zjazdów do gospodarstw. Nowa inwestycja to nie tylko wygodna i praktyczna nawierzchnia bitumiczna chodnika o szerokości dwóch metrów, ale również solidna sieć kanalizacji deszczowej, wykonanie praktycznych znaków poziomych oraz ustawienie aż 20 znaków pionowych dla poprawy bezpieczeństwa trasy - foto , film