W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne

Amazonki w marszu po zdrowie

Tradycyjnie już Amazonki wraz z mieszkańcami oraz podobnymi stowarzyszeniami z innych miejscowości (Zgorzelec, Wrocław, Świdnica) przeszły ulicami miasta w ramach „VII Bolesławieckiego Dnia Walki z Rakiem w Powiecie Bolesławieckim” w sobotę 8 września.

 

- Te obchody to przede wszystkim promocja aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia w powiecie bolesławieckim poprzez integrację osób dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich rodzin – podkreślają dzielne Amazonki, które pomogły już wielu potrzebującym kobietom i ich bliskim w trudnych chwilach.

Tuż po sobotnim przemarszu ulicami Bolesławca w Teatrze Starym rozpoczęła się część konferencyjna. Wysłuchano wykładów specjalistów psychologii klinicznej, mgr Magdaleny Starkowskiej „Budowanie zasobów osobistych po doświadczeniu choroby onkologicznej” oraz mgr Beaty Kaczmarek „Wspieranie osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej oraz jej bliskich. Zasady efektywnej komunikacji oraz postępowania wobec systemu dotkniętego chorobą. Syndrom wypalenia u opiekunów – jak się chronić?” Nie zabrakło również interaktywnej, praktycznej części spotkania. W siedzibie Klubu Amazonek przeprowadzono warsztaty grupowe skierowane przede wszystkim do członków organizacji - foto