W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne
    Bautzen i Bolesławiec - dwa powiaty turystyczne

Mamy zwycięski wieniec!

Już w najbliższą niedzielę, 2 września 2018 r. odbędą się Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim. Powiat Bolesławiecki miał w tym roku możliwość wybrać wieniec dożynkowy pomiędzy dwoma gminami, które organizowały swoje dożynki przed 27 sierpnia (termin zgłoszenia wieńca). 19 sierpnia odbyły się dożynki Gminy Nowogrodziec w Milikowie, natomiast 26 sierpnia dożynki Gminy Bolesławiec w Kruszynie. Jury poddało ocenia kilkadziesiąt (!) przepięknych wieńców, z których musiało wybrać ten jedyny, który będzie reprezentował Powiat Bolesławiecki na Dożynkach Województwa Dolnośląskiego.


Regulamin konkursu jest bardzo rygorystyczny. Wieńce muszą być uplecione ręcznie, z wyłącznie naturalnych surowców, nie może być mowy o użyciu kleju, metalowych drutów czy plastikowych albo styropianowych elementów. To prawdziwa sztuka i wielki kunszt grup wieńcowych sprawiły, że wybór był tak trudny.


Ostatecznie, na podstawie zliczonych punktów, przyznanych przez członków Jury, podium wygląda następująco:


Miejsce I – Kraśnik Dolny z Gminy Bolesławiec


Miejsce II – Kraśnik Górny z Gminy Bolesławiec


Miejsce III – Żeliszów z Gminy Bolesławiec


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy serdecznie, a grupie wieńcowej z Kraśnika Dolnego życzymy powodzenia na Dożynkach Wojewódzkich w Gryfowie Śląskim!