W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Generalny remont - będzie nowa szkoła
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Certyfikat Akredytacyjny dla szpitala

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu po raz drugi otrzymał Certyfikat Akredytacyjny.  Minister Zdrowia na podstawie rekomendacji fachowców udzielił akredytacji Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu w zakresie działalności Szpitala Powiatowego.

Komisja, która wizytowała szpital w dniach 7-9 marca 2018r. , sporządza raport na podstawie obserwacji, przeglądów dokumentacji oraz wywiadów przeprowadzonych w trakcie wizyty. Pytano także pacjentów o  ich zdanie na temat opieki. Wszystko było odpowiednio punktowane.
Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie opracowało 230 standardów, w oparciu o które dokonuje oceny pracy szpitali. Wydzielono 15 obszarów - to między innymi prawa pacjenta, opieka nad pacjentem, farmakoterapia, odżywanie, diagnostyka obrazowa, zabiegi i znieczulenia oraz kontrola zakażeń. Wszyscy podkreślają zgodnie, że uzyskanie akredytacji jest możliwe tylko dzięki zaangażowaniu całego personelu szpitala. Zdobycie minimum 75 punktów na 100 możliwych, gwarantuje otrzymanie akredytacji. A ta z kolei daje możliwość ubiegania się o większe kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych. Fundusz bowiem docenia starania szpitali stale podnoszących poziom usług. (SP ZOZ w Bolesławcu)