W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Generalny remont - będzie nowa szkoła
    Generalny remont - będzie nowa szkoła

Zawodowcy w powiecie i mieście ceramiki

Po wielu staraniach udało się utworzyć nowe kierunki kształcenia : Technik ceramiki i Zdobnik ceramiki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Oznacza to jednocześnie, że wraca profesjonalne kształcenie ceramików do zagłębia charakterystycznych, stempelkowych wyrobów.

Twórcy podkreślają, że wspomniane kierunki to absolutna nowość, a ZSOiZ to jedyna szkoła w Polsce, która w nich kształci. Szkoła proponuje również  naukę w zawodach : Technik ekonomista - gwarantuje zdobycie ciekawego i solidnego zawodu, Technik hotelarstwa - jest idealnym zawodem, jeżeli pasją jest praca z ludźmi. Technik żywienia i usług gastronomicznych - to zawód dla lubiących gotować i interesujących się gastronomią raz Technik spedytor – nowy kierunek. Szkoła posiada również bogatą ofertę dla dorosłych. Funkcjonuje przy niej Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, umożliwiające podniesienie kwalifikacji absolwentom zasadniczych szkół zawodowych/szkół branżowych. 5 lat temu przy ZSOiZ powstało też Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bolesławcu (CKU), umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
- Jeżeli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawody z przyszłością! Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu to szkoła z 60-letnią tradycją. Placówka oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach we współpracy z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi z całej Polski. Jej atutem jest nowoczesna baza techno – dydaktyczna, organizacja procesu nauczania w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych i komputerowych oraz firmach symulacyjnych. Uczniowie ZSOiZ z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, a absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, szczególnie potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W 2016 roku zajęliśmy V, VII i XIII miejsce w Polsce w rankingu Perspektywy w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik ekonomista. Warto również podkreślić, że w rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 zajęliśmy 38 miejsce w Polsce i 2 w województwie. Ofertę szkoły poszerza Centrum Kształcenia Ustawicznego umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na bezpłatnych kursach zawodowych – tak kadra zachęca do tego edukacyjnego adresu w Bolesławcu, pod którym od nowego roku szkolnego będą się kształcić również ceramicy.