W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

I Forum Zawodoznawcze ZSE

 

DSC 0077

18 kwietnia w bolesławieckim Teatrze Starym odbyło się I Forum Zawodoznawcze zrealizowane przez Zespół Szkół Elektronicznych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” Forum przygotowane przez pracowników ZSE w Bolesławcu pokazało innowacyjne kierunki kształcenia zawodowego i niewątpliwie pomogło w budowaniu współpracy uczniów z przyszłymi pracodawcami.

  Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi technologiami branżowymi, wzięli udział w pokazach technicznych i eksperymentach z zakresu układu transmisji danych na liniach optycznych. Podczas forum poruszono, takie tematy jak - „Sytuacja na rynku pracy oraz prognoza na przyszłość – branża informatyczna, teleinformatyczna. Wykład dr inż. Andrzeja Zygmunta reprezentującego Politechnikę Wrocławską dotyczył „Nowoczesnych technik telekomunikacyjnych”. Zaprezentowały się firmy Navsim, WAGO ELWAG oraz młoda firma prowadzona przez ucznia ZSE. Miłosz Sobczak próbował przekonać, że uczeń już może zostać biznesmenem. Praktycznym elementem forum był pokaz spawania światłowodów prezentowany przez DERSEN i ZSE. Podczas pokazu widać było ducha dobrej współpracy, którą obie strony przypieczętowały oficjalnym porozumieniem. Podobną umowę nowoczesna szkoła podpisała z MZGK. Na koniec uczniowie i pracodawcy mieli czas na dyskusję oraz losowanie nagród w tematycznych konkursach. Podobne spotkania to doskonałe uzupełnienie edukacji. Przyszli absolwenci , już na etapie kształcenia, mogą zastanowić się, jaką drogę wybiorą w przyszłości. To cenne przedsięwzięcie Patronatem Honorowym objął Starosta Bolesławiecki - Cezary Przybylski.

DSC 0079

 

DSC 0080

 DSC 0094

 DSC 0097