Warsztaty projektu RegionalManagement” w I LO

Działająca w I Liceum szkolna Uczniowska Agencja Turystyczna tym razem będzie gospodarzem kolejnych warsztatów w ramach polsko-niemieckiego projektu „RegionalManagement”, które odbędą się 13 i 14 marca.

Uczestnicy projektu, czyli młodzież z trzech szkół polskich: Liceum im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, Liceum im.A. Mickiewicza w Lubaniu, Liceum i. B. Prusa w Żarach oraz trzech szkół niemieckich: Gimnazjum im. Johanna Wolfganga  von Goethe w Bischofswerdzie, Augustum-Annen-Gimnazjum w Görlitz i Gimnazjum im. Gottfrieda Ephraima Lessinga w Hoyerswerdzie – pracować będzie nad organizacją Festiwalu Kultury Młodzieżowej, zaplanowanym na czerwiec tego roku.
W programie spotkania, w którym weźmie udział prawie 50 uczniów wraz z opiekunami oraz mentorami i koordynatorem projektu, panem Tomaszem Jaśkowem (z saksońskiej LANDESAMT FUR SCHULE UND BILDUNG) – oprócz zajęć warsztatowych w I LO oraz Centrum Integracji Kulturalnej znajdą się także inne atrakcje, związane zarówno z promocją naszego miasta i powiatu, jak też kultury. Nasi goście zwiedzą BOK-MCC, gdzie spotkają się z Dyrektor Ośrodka, panią Ewą Lijewską-Małachowską, która opowie o tym, jak organizuje się Święto Ceramiki. Wieczorem, 13 marca odbędą się warsztaty teatralne w Teatrze Starym, poprowadzone przez panią Anetę Ćwieluch, dobrze znaną animatorkę i twórczynię teatru amatorskiego w Młodzieżowym Domu Kultury.
Będą to z pewnością dwa intensywne dni, w trakcie których uda się nie tylko wypracować scenariusz Festiwalu, ale także poznać szkołę i miasto. Warto przypomnieć, że w ramach projektu UAT z I LO wspólnie z innymi szkołami będącymi w projekcie – zorganizował I Targi Turystyczne, które odbyły się w grudniu w Goerlitz.
Projekt finansowany jest z unijnego programu Interreg Polska-Sachsen (I LO).