W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Ferie w MDK-u
    Ferie w MDK-u

Bezpieczeństwo w sieci

W Zespole Szkół Elektronicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu, mające na celu uświadomienie młodszemu pokoleniu zagrożeń z nim związanych. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci''.

Były wykłady, warsztaty, testy wiedzy, kalambury i wymiana poglądów na tematy, które zajmują sporą część czasu codziennie aktywnym w sieci. Internet to narzędz ie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkują niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobia. Wykłady na temat negatywnych zjawisk w sieci spotkały się wielkim zainteresowaniem. Natomiast prezentacje i filmy pokazały jakie konsekwencje niesie za sobą seksting i jak powinno na niego reagować. Zebrani zastanawiali się nad przyczynami nadużywania cyberprzemocy, hejtowania, uświadamiając sobie jednocześnie, że każde nasze kliknięcie pozostawia po nas ślad w globalnej sieci. (ZSE, ZSOiZ)