W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Ferie w MDK-u
    Ferie w MDK-u

„Opłatek” łączy od 18 lat

Atmosfera pojednania, miłosierdzia i potrzeby integracji niezmiennie już od 18 lat panuje podczas Integracyjnego Spotkania Opłatkowego Osób Niepełnosprawnych. Podobnie było w tym roku. W sobotę (3.02.2018r.), w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu blisko 800 osób z terenu powiatu bolesławieckiego podzieliło się opłatkiem, życząc sobie wzajemne zdrowia, pomyślności, jak najwięcej przyjacielskich relacji oraz radości z najbliższych. 


- Choć  okres Bożego Narodzenia oficjalnie dobiegł końca, to jednak dziś spotykamy się w świątecznej atmosferze, by podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia – mówił Starosta Bolesławiecki Karol Stasik. Dodał, że „Opłatek” nie jest jedynym działaniem powiatu na rzecz osób niepełnosprawnych. - Od lat wspieramy Warsztaty Terapii Zajęciowej. Od ubiegłego roku realizujemy projekt „Centrum Wsparcia Rodziny”, a w bieżącym roku zamierzamy także przenieść Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych do nowej siedziby przy ul. Bankowej, gdzie postaramy się stworzyć optymalne warunki dla osób niepełnosprawnych. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Spotkania Opłatkowego Osób Niepełnosprawnych. Szczególnie serdecznie dziękuję Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z Panią Prezes Jadwigą Bobek na czele za przygotowanie tej tradycyjnej uroczystości oraz licznym wolontariuszom. Życzę jednocześnie wiele radości, spokoju, zrealizowania wszystkich marzeń i planów.
Główną częścią sobotniej uroczystości była tradycyjnie Msza św. odprawiona przez biskupa pomocniczego Diecezji Legnickiej Marka Mendyka. Tuż po niej zgromadzeni łamali się opłatkiem, składali życzenia świąteczne oraz spożywali wspólny posiłek. Nie zabrakło jasełek i kolęd. Na zakończenie uczestnikom spotkania zostały wręczone świąteczne upominki. Można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych osób niepełnosprawnych. 
Zaangażowani w organizację „Opłatka” to Powiat Bolesławiecki, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Bolesławcu, wojsko, uczniowie szkół powiatowych, samorządy miejskie oraz gminne z terenu powiatu, parafie oraz liczni i bezinteresowni – wolontariusze.  Foto - album