W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Ferie w MDK-u
    Ferie w MDK-u

KGHM obejmuje patronat nad górniczymi klasami w „Mechaniku”

Jakość kształcenia w branży górniczo – hutniczej nabrała nowego tempa. Strony projektu – Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Radosław Domagalski – Łabędzki, Starosta Bolesławiecki – Karol Stasik oraz Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu – Piotr Księżyk - podpisali list intencyjny w sprawie objęcia patronatem klas w zawodzie technik górnictwa podziemnego w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”.

 

 

 

Jak podkreśla Starosta Bolesławiecki – Karol Stasik - strony będą współpracować na rzecz podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do wyzwań rozwojowych i potrzeb lokalnego rynku pracy. Będziemy wspólnie działać w obszarze kształtowania programów nauczania, rozszerzenia zakresu i form praktycznej nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy, gdzie uczniowie będą pozyskiwać uprawnienia i kwalifikacje, a nauczyciele rozwiną się w zakresie doradztwa zawodowego oraz podniosą  kwalifikacje.

 


Podpisanie listów intencyjnych poprzedziła konferencja pn. „Pracodawca – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”, gdzie zaprezentowano planowane działania w obszarze dostosowania edukacji do potrzeb rynku pracy oraz włączeniu środowiska pracodawców w proces unowocześnienia kształcenia zawodowego. Gościem honorowym była Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska. KGHM objął patronatem 42 klasy branżowe szkół powiatów bolesławieckiego, legnickiego, lubińskiego i głogowskiego. Uczniom tych szkół Patron zaoferuje przede wszystkim pomoc merytoryczną pracowników spółki, materiały dydaktyczne oraz system praktyk i stażów.

 

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A., która jest jednym z kluczowych pracodawców regionu, już od dawna realizuje takie programy. Również we współpracy z Powiatem Bolesławieckim i Zespołem Szkół Mechanicznych.

 

To kolejny ważny partner bolesławieckiego „Mechanika”, który będzie gwarantem nowoczesnego i skutecznego kształcenia uczniów.

 

BMP/RC