W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                               logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

  • PEUG - mapy na kliknięcie
    PEUG - mapy na kliknięcie
  • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
    Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich
  • Ferie w MDK-u
    Ferie w MDK-u

Dla lepszych dróg

21 zmodernizowanych dróg w Powiecie Bolesławieckim w ubiegłym roku to dobry wynik, a już samorządowcy zapowiadają, że w roku 2018 będzie równie intensywnie na drogowym placu budowy.

Już ruszyły pierwsze ogłoszenia na drogowe inwestycje i są podpisywane porozumienia z gminami w myśl zasady, że przecież razem można zrobić znacznie więcej, a współpraca to jedyny dobry kierunek. 10 stycznia Starosta Bolesławiecki Karol Stasik oraz Wicestarosta Tomasz Gabrysiak spotkali się z  Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem i podpisali porozumienie na realizację dwóch ważnych i oczekiwanych zadań - remont drogi powiatowej Nr 2281D relacji Parzyce – Kierżno. Na prawie półkilometrowym odcinku - jezdnia zostanie całkowicie odnowiona wraz z uzupełnieniem poboczy oraz regulacją odwodnienia. Druga inwestycja dotyczy budowy chodnika przy ul. Słowackiego w samym Nowogrodźcu. Prawie 350 m chodnika wybudowanego w najnowszej technologii ułatwi życie mieszkańców tej i okolicznych ulic. Łatwiej również w gabinetowych rozmowach, w których obie strony zadeklarowały chęć dalszej, dobrej współpracy.