big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital pcpr

Będą inwestycje - budżet przyjęty

16 głosami "za" przy 3 głosach - wstrzymujących się - przyjęto budżet na nadchodzący 2018 rok w Powiecie Bolesławieckim. Podczas grudniowej XLIII Sesji Rady (21.12.17 r.) Starosta Karol Stasik nie ukrywał optymizmu po prezentacji ambitnych planów. To kolejny proinwestycyjny budżet pozwalający na rozwój. Apetyt jest jeszcze większy...

- W przyszłych miesiącach będziemy dofinansowywać pewne zadnia, bo samorządy - łącznie z marszałkowskim - będą szczególnie hojne w roku wyborczym, dlatego mamy nadzieję na realizację wielu ważnych inwestycji - mówił Starosta.

Tutaj Budżet Powiatu Bolesławieckiego na rok 2018 – prezentacja

Jednocześnie dobre recenzje wystawił działaniom w roku 2017.  - Udało się w tym roku rozwiązać problem szkoły specjalnej,  zmodernizować rekordową liczbę 21 km dróg oraz wybudować - oczekiwany przez lata - jeden z zaplanowanych mostów w Świętoszowie.

Mijający rok 2017 to prawdziwy wzrost inwestycyjny dla Powiatu Bolesławieckiego. To przede wszystkim drogowy plac budowy, ale również inwestycje w sferze edukacyjnej i społecznej.

Nowy Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu będzie w pełni przystosowany do ponadstandardowych wymagań wychowanków. Przyjazna lokalizacja, przestronne sale lekcyjne i rehabilitacyjne oraz użyteczna winda to tylko część atutów nowej szkoły.  Natomiast w innym miejskim budynku przy ul. 1000 - lecia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - starając się o zewnętrze finansowanie utworzyło Centrum Wsparcia Rodziny.  Centrum to mieszkanie treningowe dla ludzi w kryzysie, dla młodzieży opuszczającej dom dziecka oraz darmowa wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

W tym roku Powiat Bolesławiecki wydał również rekordową sumę kilkunastu milionów zł na polepszenie stanu dróg we wszystkich gminach. Warto tu wspomnieć największą inwestycję w historii Powiatu Bolesławieckiego. Przebudowa drogi powiatowej Nr 2271D Osiecznica- węzeł autostradowy (Luboszów) A-18 – granica powiatu (Rudawica) z dwoma mostami.  W mijającym roku samorządowcom, którzy mają wpływ na wizerunek Bolesławca udało się wspólnie wyremontować ulice Ogrodową, Polną i Sądową oraz sporo potrzebnych chodników. Inne gminy nie zostały w tyle, a efektywne porozumienia między Starostą oraz ich gospodarzami doprowadziły do wielu ważnych drogowych inwestycji w gminach Powiatu.  W sumie  zmodernizowano 21 km dróg. To nie koniec „dobrego”. W przyszłym roku zaplanowano razem z Prezydentem kontynuację pozytywnych zmian w mieście. Na nowe otwarcie mają szanse ulice Mostowa, Dolne Młyny i Staszica. Oprócz nowych ulic powstaną wygodne chodniki i bardzo potrzebne parkingi przy szkołach. W gminie Bolesławiec natomiast jest szansa na prawie 6 – milionową inwestycję, która całkowicie zmieni wąską i niebezpieczną drogę w Suszkach. Nie zabraknie również oczekiwanych inwestycji w sferze zdrowotnej.