Docenieni przez Premiera

Tuż przed ostatnią w tym roku XLIII Sesją Rady Powiatu Bolesławieckiego (21.12.17 r.) szczególnie podziękowano uczniom, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia i zostali docenieni nagrodą  Prezesa Rady Ministrów. Oto  nagrodzeni :

Klaudia Dzedzej - uczennica klasy IV Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu w zawodzie technik ekonomista.  Uczennica w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole – 5,62 -  oraz wzorowe zachowanie. Klaudia wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor organizowany przez JERSZ Łowców Talentów i zajęła 7 miejsce w województwie dolnośląskim. Ponadto zdobyła  I miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Kulturoznawczym z języka niemieckiego na temat Wiednia. Pasją Klaudii jest sport.

Julia Babijczuk – uczennica  klasy 3C I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w 2016 roku za średnią 5.71,w 2017 roku za średnią 5.56.Julia jest laureatką wielu konkursów. III m. w Ogólnopolskim Konkursie Na List Pisany Odręcznie "Gdybym mógł cofnąć czas", I m. w XIV Konkursie Młody Przedsiębiorca, I m. w etapie rejonowym Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK 2016.

Dawid Gorczyca - uczeń klasy III BI. W roku szkolnym 2016/2017 uzyskał najwyższą średnią ocen w Zespole Szkół Budowlanych, wynoszącą 5,40. W tym samym roku szkolnym brał udział w XXX  Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Zielonej Górze jako jeden z najmłodszych uczestników. Wystartował też w regionalnym konkursie młodych fachowców branży budowlanej „Magiczna Kielnia” w Zielonej Górze, gdzie zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Maciej Hyjek – uczeń Technikum nr 5 w zawodzie technik weterynarii. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcie najwyższej w szkole średniej ocen (5,45). Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Inicjator uroczystości szkolnych. Koordynator projektu “Koliber dla życia” w Bolesławcu. Organizator zbiórek pieniężnych na cele charytatywne. Za wysokie wyniki w nauce otrzymał Stypendium Starosty Bolesławieckiego.

Piotr Tylutki uczeń kl. III Technikum Mechanicznego w Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu-jest najlepszym uczniem w szkole. W bieżącym roku szkolnym osiągając średnią ocen 5,2 otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Piotr to uczeń który jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności uczniowskiej. Wyróżnia się obowiązkowością i pracowitością . Jest bardzo koleżeński , miły i sympatyczny, zaangażowany w życie klasy oraz szkoły. Cechuje go skromność i inteligencja.

Tomislav Pranić w okresie nauki w II Liceum Ogólnokształcącym wykazuje się nienaganną postawą uczniowską, osiągając przy tym bardzo wysokie wyniki w nauce – w roku szkolnym 2016/2017 – średnia ocen 5,44. Ponadto jest finalistą wielu konkursów   i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim, m.in.  „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. Rocznicę śmierci” – finalista, Ogólnopolski Konkurs „Weltsprachen Abitur” – finalista.  Tomislav posiada na swoim koncie wysokie osiągnięcia w zawodach sportowych - 25. Bolesławiecka Trzydniówka – Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej – Brydż sportowy – XII miejsce. W roku szkolnym 2017/2018 został stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz finalistą Gali „Orzeł Dolnośląski”. Liczne sukcesy Tomislava przyczyniły się również do uzyskania stypendium Starosty Bolesławieckiego.

Wiktoria Jędryczka – uczennica klasy 3 H (technik cyfrowych procesów graficznych) Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu. Interesuje się fotografią oraz reportażem. Od jakiegoś czasu w gronie zainteresowań pojawiło się również szerokie pojęcie mediów – wg niej - „stały się czymś, co warto odkrywać”. W roku szkolnym 2015/2016 zajęła II miejsce w Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej (obecnie Olimpiada Cyfrowa) będąc zaledwie w I klasie technikum. W roku szkolnym 2016/2017 została finalistką Olimpiady Wiedzy o Mediach. Dwukrotna Stypendystka Prezesa Rady Ministrów (za rok szkolny 2015/16 i 2016/2017). Wiktoria jest bardzo ambitna i zaangażowana w życie szkolne, bardzo często pomaga w organizacji wydarzeń organizowanych przez szkołę.

Za wyjątkowe zaangażowanie podziękowania przyjęli również dwaj pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu Jarosław Sawicki za osiągnięcia w promowaniu działalności placówki oraz III nagrody w dolnośląskim konkursie internetowym  - ogłoszonym przez portal Dolnośląska Kultura i Sztuka - na najbardziej aktywną instytucję kultury w kategorii „Domu Kultury”. Podziękowania otrzymał również Roland Lippik, który otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia w Mistrzostwach Świata i Europy w brydżu sportowym oraz efektów pracy w roli instruktora Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Gratulacje trafiły również do podopiecznych, którzy w lipcu 2017 roku zdobyli tytuł mistrzów Europy w Drużynowych Mistrzostwach Europy w kategorii U-15, broniąc tytułu mistrzowskiego z 2015 roku.

Gratulujemy.