W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                big  logo r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital pcpr

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

"Twarze, maski, gęby..."

Mamy zaszczyt zaprosić na musical „Twarze, Maski, Gęby…Wciąż pytam o Polskę” w wykonaniu młodzieży z Równego na Ukrainie. Musical odbędzie się 15 grudnia w Teatrze Starym o godzinie 13.00.  Spektakl będący kompozycją muzyczno – słowną, jest na oparty na tekstach wybitnych polskich poetów i pisarzy: A.Mickiewicza, W.Gombrowicza, J.Kochanowskiego, S.Wyspiańskiego, Z.Herberta, E.Brylla, J.Kaczmarskiego.

Wybrane teksty mówią o Polsce, jej historii, a także o realiach w spółczesnego świata związanych z emigracją, poszukiwaniem swojego miejsca na ziemi i niepokojami społecznymi. Porusza również tematy z życia codziennego, takie jak miłość, przyjaźń, wybory moralne czy postawy etyczne.
Projekt jest realizowany przez organizację polonijną „ Ukraińsko Polski Sojusz im. Tomasza Padury” i Szkołę Polską przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu ze środków finansowych Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku,
we współpracy z
- Wydziałem aktorskim Uniwersytetu Humanistycznego w Równem
- Szkołą Choreografii Współczesnej w Równem
Patronem medialnym jest dwutygodnik „Monitor Wołyński”.
Zapraszamy.