W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Są dla innych

Podczas wtorkowej gali w Teatrze Starym (5.12.17r.) poznaliśmy laureatów konkursu "Wolontariusz Roku 2017 Powiatu Bolesławieckiego". Oto wybrani w tym wyjątkowym konkursie, który docenia i pielęgnuje wagę tego, co w ludziach najlepsze. 

 

Wolontariusz dorosły - Małgorzata Plis-Lozer 
Nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Od lat w swojej pracy wyróżnia się kreatywnością, łącząc skutecznie nauczanie praktyczne z teoretycznym, wplatając w to działania wolontariackie. Prowadzi zajęcia rozwijające zainteresowania kulinarne i umiejętności zawodowe uczniów. Organizowała m.in. warsztaty kulinarne dla dzieci pt. „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie - uczę się gotować”. Celem tych niecodziennych spotkań było wpajanie od najmłodszych lat zasad zdrowego stylu życia. Pani Małgorzata uczestniczy w imprezach środowiskowych i przedsięwzięciach charytatywnych m.in.: „Integracyjnym Opłatku Osób Niepełnosprawnych, „Gwiazdce Życzliwości”, „Szpikoladzie” oraz „Świątecznym Kiermaszu z Sercem”.
Wolontariusz młodzieżowy - Jan Goleński
Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Życzliwy i uczynny młody człowiek. Od 2015 r. pomaga jako wolontariusz podczas treningów tenisa stołowego oraz pływania. Pracował również wolontarystycznie jako sędzia podczas IX Dolnośląskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych oraz Trójboju Siłowego. Wykazał się dużym zaangażowaniem i sumiennością w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Poza tym w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” wraz z innymi osobami porządkował polskie cmentarze na Ukrainie.
Wolontariusz, Organizacja Pozarządowa - Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej "Commando"
Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” prowadzi działalność prospołeczną na terenie Powiatu Bolesławieckiego i jest powszechnie znane wśród mieszkańców powiatu jako wybitna organizacja angażująca się w działalność charytatywną, edukacyjną, sportową, turystyczną, pielęgnującą etos służby Ojczyźnie. Stowarzyszenie otrzymało Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Organizacja wspomaga działalność wielu podmiotów życia społecznego, takich jak: szkoły, organizacja pozarządowe, kluby i stowarzyszenia sportowe.
Wolontariusz Darczyńca - Pani Beata Szymańska, Prezes Zarządu Bricomarche w Bolesławcu
Pani Beata Szymańska, Prezes Zarządu Bricomarche w Bolesławcu – Prezes Zarządu Bricomarche w Bolesławcu oraz członkini Fundacji Muszkieterów. Bezinteresownie od wielu lat wspiera osoby, które najbardziej potrzebują pomocy i zrozumienia . Przede wszystkim są to osoby niepełnosprawne, w tym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bolesławcu, panie z Bolesławieckiego Klubu Amazonek, usamodzielniający się wychowankowie pieczy zastępczej oraz rodziny zastępcze. Pani Beata nigdy nie odmówiła osobom, zwracającym się do niej o pomoc i zawsze z pełnym zaangażowaniem podejmuje działania wspierające osoby potrzebujące.
Wyróżnieni :
Wolontariusz młodzieżowy: Maksymilian Zachert
Wolontariusz dorosły: Edward Kowalczyk
Wolontariusz Organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie Nasze Łaziska
Gratulujemy.
Podczas uroczystości wystąpili wokaliści z pracowni Marka Łętowskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Więcej zdjęć na www.facebook.com/PowiatBoleslawiecki