Najlepszy Nauczyciel Zawodu 2017

Tradycyjnie już Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu wraz z przedstawicelami Powiatu Bolesławieckiego na dorocznym Balu Mistrza w sobotni wieczór (25.11.17r.) ogłosili „Najlepszego Nauczyciela Zawodu 2017”. Został nim Krzysztof Bednarz właściciel Instal-Servis w Bolesławcu. Z powodzeniem od lat szkoli w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych.

II miejsce zdobyła Marzena Ostrowska-Drozdek, która przez lata wychowała zdolnych fryzjerów. III miejsce prz ypadło Andrzejowi Laudańskiemu właścicielowi cukierni „Nowa” w Bolesławcu, który nie tylko uczy jak słodko karmić, ale pomaga też swoim uczniom wejść w dorosłe życie. Wyróżnienie otrzymała Teresa Sabadasz szkoląca młodych kucharzy w Restauracji Europa w Kruszynie.
Oto wszyscy nominowani do konkursu :
Helena Kozioł - Pensjonat „Zielony dom”, Teresa Sabadasz prowadząca Restaurację „Europa”, Ostrowska- Drozdek - Fryzjerstwo „Kasia” , Katarzyna Cołokidzi prowadząca Restaurację „Petrochemia”, Krzysztof Bednarz - „Instal- Serwis”, Andrzej Laudański prowadzący Cukiernię „Nowa”, Karol Kowalski i Kornel Brodzikowski - Zakład fryzjerski „Koka” s.c., Rafał Tomczyk Budownictwo Dekarsko – Blacharskie, Tynkarstwo, Murarstwo, Andrzej Deberny - Serwis Opon, Mirosław Seneszyn Firma transportowa Import – Export, Mieczysław Żuraw - Usługi Ogólnobudowlane.
Laureaci otrzymali statuetki i wraz z nominowanymi - listy gratulacyjne.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Marzena Machałek oraz Starosta Bolesławiecki - Karol Stasik w swoich wystąpieniach podkreślili znaczenie kształcenia zawodowego, jego dobrą pozycję w Powiecie Bolesławieckim oraz wagę promowania „zawodowców” i zdobywania użytecznego „fachu”. Gratulujemy nagrodzonym.