Listopadowe warsztaty kulinarne dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim

W ramach działalności Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w regionie dolnośląskim 11 listopada br. w Powiecie Bolesławieckim miały miejsce warsztaty kulinarne dla podopiecznych Fundacji.

Jak mówi jeden z koordynatorów projektu - Łukasz Januszke – Instruktor Aktywnej Rehabilitacji celem takich spotkań jest poprawa umiejętności związanych z poruszaniem się, z samoobsługą ale również ważne jest podniesienie integracji ze środowiskiem.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu pn.: "Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim II”. W wypiekaniu smakołyków młodym kucharzom pomagały Katarzyna Grzelczyk - p.o. Kierownika Referatu Spraw Społecznych i Obywatelskich i Agnieszka Wiśniewska - Zastępca Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu.

Zajęcia, które zgromadziły kilkunastu kuchcików miały miejsce w restauracji „Inna Bajka” w Bolesławcu. Dzieci uczyły się przygotowywać owocowe sałatki, dekorować naleśniki a także robić pizze.

BMP/RC

Fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu / Fundacja Aktywnej Rehabilitacji