W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs logo-szpital

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

List do mieszkańców Malty

Zrozumienie powodów migracji ptaków, rozpoznawanie wybranych gatunków, uwrażliwienie dzieci na problem trudności ptasich wędrówek w wyniku ciężarów migracji jesiennej i wiosennej oraz ćwiczenie kreatywności poprzez tworzenie prac plastycznych - takie cele miały warsztaty interakcyjno – integracyjne pod wdzięczną nazwą „Migracja ptaków jesienią”.

Zostały przeprowadzone przez nauczycieli i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bo lesławcu z grupą 6-latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w ramach realizacji ogólnopolskiej akcji „Łączą nas ptaki”. Finałem ma być list do mieszkańców Malty z prośbą o ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa migrującym ptakom, przelatującym przez ich wyspy. Podczas spotkania Edukator Leśny z Nadleśnictwa Bolesławiec Anna Makielska przekazała również wiele cennych informacji oraz ciekawostek z życia wybranych gatunków ptaków.
- Pamiętając, że ptaki są naszym wspólnym dobrem - kochającym wolość i należącym do nieba - do listu dołączone zostały prace plastyczne przedstawiające nasze ulubione ptaki, które wykonaliśmy podczas zajęć – podkreślają opiekunowie.
Inicjatywa jest częścią realizacji programu ekologiczno - przyrodniczego „Planeta Ziemia”.